Reklama
aplikuj.pl

Battlefield Mobile vs. Battlefield 3 – graficzne starcie tytułów

battlefield mobile

Battlefield Mobile powoli zbliża się do swojej premiery. Jak gra wypada w starciu ze starszym bratem z 2011 roku? Czy dziś gry mobilne mogą wyglądać lepiej?

Battlefield Mobile wyciekł jakiś czas temu

O Battlefield Mobile pierwszy raz usłyszeliśmy przy okazji tego, gdy DICE oficjalnie ogłaszało produkcję nowej odsłony serii, którą dziś znamy jako Battlefield 2042. Mobilny tytuł powrócił do nas w zeszłym tygodniu za sprawą wycieku z Google Play. Szerzej o samej produkcji przeczytacie w naszym wpisie Wyciekł Battlefield Mobile. Brzmi aż za dobrze!

Czytaj też: PS5 Pro z 8K? Dajcie spokój…

Tytuł w Google Play oprósz opisu, zawiera również grafiki prezentujące grę w akcji. Dalej nie mamy żadnego materiału wideo, a Battlefield Mobile nie został nawet oficjalnie ogłoszony, ale już mamy… pierwsze porównanie graficzne!

Battlefield Mobile vs. Battlefield 3

Jak myślicie, kto wygra to starcie? Gra z 2011 roku czy Battlefield Mobile? Porównanie udało się wykonać dzięki temu, że lokacje z mobilnej odsłony gry znajdują się właśnie w Battlefield 3. Czyli plotki o remasterze Bf 3 mogły brać się z tego właśnie powodu…

Jak sami widzicie – Battlefield 3 wygląda zdecydowanie lepiej, niż mobilna odsłona. Czy to jednak źle? Tytuł mobilny jest po prostu skrojony pod możliwości sprzętowe i przyjemną zabawę. Pamiętajmy, że gra musi zadziałać też na słabszych modelach telefonów, aby dotrzeć do jak największej grupy graczy. Poza tym oprawa graficzna na małym ekranie nie będzie, aż ta kłuła w oczy.

Czytaj też: Lista samochodów Forza Horizon 5. Społeczności nie zawsze dogodzisz

Tytuł nie jest również tak mroczny, jak odsłony przeznaczone na komputery i konsole. To również jest plus, ponieważ to, co widzimy na małym ekranie musi być dla gracza, jak najłatwiejsze w odbiorze. Ciemne korytarze, gdy w ekran świeciłoby nam słońce ,byłyby niegrywalne.

Musimy pamiętać również o tym, że gra do czasu wydania może oferować lepszą oprawę graficzną, a z premierą każdego nowego, mocnego smartfona – poprawiać to i owo. Jeśli Battlefield Mobile będzie chodził płynnie na premierę, to tyle wystarczy

Co naprawdę potrafią smarftony?

Jeśli komuś zrobiła się ochota na sprawdzenie możliwości swojego smartfona i zagranie w coś dla pojedynczego gracza, to polecam mobilną wersję Bright Memory. Ta tworzona przez jedną osobę gra akcji, wkrótce otrzyma również i wydanie konsolowe nazwane Bright Memory Infinite.

Tytuł wyciska z telefonów wszystko co się da i oferuje niewyobrażalny do niedawna poziom oprawy graficznej na małych ekranach.