Reklama
aplikuj.pl

Premiera DJI Osmo Mobile 5. Chętni na nowoczesny gimbal dla smartfona?

Premiera DJI Osmo Mobile 5, nowoczesny gimbal dla smartfona, DJI Osmo Mobile 5,

Firma DJI pokazała właśnie następcę gimbala Osmo Mobile 4, czyli (bez zaskoczeń) DJI Osmo Mobile 5. Znamy wszystkie szczegóły na jego temat na czele z tym, że kosztuje 159 dolarów i jest już dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych. Zmian jest tyle, że niektórzy zapewne zostaną przy starszej wersji.

Lżejszy i poręczniejszy, ale z jedną wielką wadą. Oto porównanie OM4 do DJI Osmo Mobile 5 w skrócie

Wedle oficjalnych informacji DJI Osmo Mobile 5 to zupełnie nowy gimbal do smartfonów, którego firma wyposażyła w szereg ulepszonych technologii i funkcji (na czele z poradnikowym ShotGuide) zaprojektowanych specjalnie po to, aby wszelkie ujęcia były mniej rozmyte. Na dodatek ten gadżet jest również wyposażony w teleskopowy kijek do selfie, jakby komuś zachciało przenieść się kilka lat wstecz.

Czytaj też: The Premiere – projektor czy telewizor?

Zachowując znaną powszechnie składaną konstrukcję, nowy Osmo Mobile jest jednocześnie mniejszy i lżejszy. Brzmi dobrze, co nie? Problem w tym, że odbiło się to na wbudowanym akumulatorze i tak też na jednym ładowaniu Osmo Mobile 4 wytrzymuje do 15 godzin, a nowy gimbal zaledwie 6 godzin i 20 minut. To właśnie ten problem, przez który wielu może zdecydować się na starszą generację gimbala.

Czytaj też: Jabra wprowadza cztery modele słuchawek TWS z serii Elite. Najtańsze kosztują 249 zł

Jednak nie ma co narzekać, bo pod kątem technicznym DJI ulepszyło sporo. Dzięki tym ulepszeniom Osmo Mobile 5 obsługuje teraz śledzenie do 3-krotnego powiększenia włącznie obiektów poruszających się do 5 m/s. Ponoć jest w stanie dokładnie identyfikować i podążać za obiektem wyśrodkowanym w kadrze. Obecny w nim system trójosiowy jest z kolei wyposażony w kilka trybów fotografowania.