Reklama
aplikuj.pl

MSI ogłosiło pierwszy taki monitor na świecie. Co wyjątkowego oferuje Optix MEG381CQR?

MSI Optix MEG381CQR, monitor na świecie, pierwszy monitor, Monitor HMI, MSI HMI

MSI ujawniło właśnie swój najnowszy monitor Optix MEG381CQR, który pomimo świetnej specyfikacji, oferuje „coś ekstra”. Tym czymś jest integracja w nim podejścia HMI, czyli Human Machine Interface, co sprawiło, że ten model, to pierwszy taki monitor na świecie.

MSI Optix MEG381CQR, to pierwszy monitor na świecie z HMI

MSI Optix MEG381CQR, jako pierwszy gamingowy monitor HMI na świecie, brzmi dumnie. Jednak w rzeczywistości cały ten „interfejs człowiek-maszyna” aż tak spektakularny nie jest. Sprowadza się do tego, że monitor dzięki technologii MCU (MSI Commander Unit), może przede wszystkim wyświetlać informacje o systemie w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu LCD z przodu systemu. Przyjrzyjcie się jego lewemu dolnemu rogowi, gdzie znalazł się mały wyświetlacz współpracujący z pokrętłem, dzięki któremu „gracze mogą szybko zoptymalizować wydajność systemu”. Brzmi ciekawie, ale tradycyjnie wymaga to solidnej weryfikacji.

Czytaj też: Samsung Lifestyle TV – w tej kategorii każdy znajdzie coś dla siebie

Jednak nawet pomijając dodatek HMI, Optix MEG381CQR jest kawałem solidnego monitora. Może pod kątem samej specyfikacji nie jest to jedyny taki monitor na świecie, ale i tak imponuje. 38-calowy panel UWHQD+ o proporcjach 21:9 został tutaj zakrzywiony wedle promienia 1000R i doczekał się certyfikacji DisplayHDR 600 VESA.

Czytaj też: Rendery Fitbit Charge 5 wyciekły. Rzućcie okiem na nową opaskę sportową

MSI w Optix MEG381CQR postawiło na panel IPS, który pomimo wysokiej rozdzielczości i jakości, zapewnia też wysokie odświeżanie rzędu 175 Hz i niskie opóźnienie na poziomie 1 ms. Nie zabrakło też bogatego zestawu wyjść i wejść, wsparcia G-Sync Ultimate, czy wbudowanego mouse-bungee i specjalnego uchwytu na kamery z wyższej półki.