Reklama
aplikuj.pl

LG rozwiązało problem składanych ekranów. „Twardsza od szkła i elastyczna niczym plastik”

problem składanych ekranów, "Twardsza od szkła i elastyczna niczym plastik", LG Chem, Real Folding Window

Firma LG Chem ujawniła najnowszy owoc swoich prac w postaci Real Folding Window. To nowy rodzaj zewnętrznej folii, która jest twardsza od szkła i elastyczna niczym plastik i która rozwiązuje największy problem składanych ekranów. Ich trwałość.

Real Folding Window od LG Chem ponoć rozwiązuje problem składanych ekranów

Zapewne wszyscy pamiętają wtopę, jaką zaliczył Samsung ze swoim Galaxy Foldem na początku 2019 roku. Wytrzymałość jego składanego ekranu przeszłą wtedy do legendy i to niestety w tym negatywnym znaczeniu. Wtedy firma naprawiła swoje błędy, opóźniając premierę modelu o kilka tygodni, ale teraz, po ponad dwóch latach, trzecia już generacja Galaxy Folda spisuje się w kwestii wytrzymałości ekranu świetnie. Zawsze jest jednak miejsce na ulepszenia.

Czytaj też: Przezroczysta klawiatura mechaniczna Mojo68 od MelGeek z ogromnym sukcesem

Tutaj do gry wchodzi zewnętrzna folia Real Folding Window od LG Chem, która sięgnęła po nieokreślony nowy materiał o grubości kilkudziesięciu mikrometrów. Ta jest nakładana na obie strony folii PET i owoc tej trójczęściowej „kanapki” może być następnie wykorzystany jako materiał osłonowy dla elastycznego panelu wyświetlacza składanego smartfona, aby zapewnić długą żywotność.

Czytaj też: Jak algorytmy wpływają na wymiar sprawiedliwości?

Wedle firmy jej produkt wytrzymuje ponad 200000 operacji składania i rozkładania, mając jednocześnie zauważalne mniejsze zagięcie na zawiasie. Wszystko dzięki temu, że folia LG Chem „maksymalizuje elastyczność, zapewniając jednocześnie zoptymalizowane rozwiązania dla składanych telefonów”. Jednak nie jest to finalna wersja Real Folding Window, bo teraz trwają prace nad wyeliminowaniem obecności warstwy PET. Finalnie ta folia trafi do masowej produkcji w przyszłym roku, więc urządzeń w nią wyposażonych powinniśmy oczekiwać w 2023 roku.