Reklama
aplikuj.pl

Ścieżka dźwiękowa Battlefield 2042 wyciekła, a główny motyw brzmi dziwnie

battlefield 2042

Kolejny wyciek dotyczący serii Battlefield. Tym razem możecie posłuchać całej ścieżki dźwiękowej Battlefield 2042. Ostatni utwór może podzielić społeczność.

Battlefield 2042 wycieka

Seria Battlefield w ostatnim czasie co chwilę zalicza wpadkę związaną z wyciekiem informacji na temat gry. Rozgrywka z zamkniętych alphatestów trafiła do sieci, szczegóły poszczególnych wydań znaliśmy jeszcze przed opublikowaniem ich w cyfrowych sklepach, a przecież i same fragmenty zwiastuna dostępne były w sieci na tygodnie przed jego publikacją.

Czytaj też: PS5 Pro z 8K? Dajcie spokój…

Jakby tego było mało – nawet Battlefield Mobile doczekał się pierwszego porównania graficznego, o czym piszemy we wpisie Battlefield Mobile vs. Battlefield 3 – graficzne starcie tytułów. Przypominam, że gra nie została jeszcze nawet w pełni oficjalnie ujawniona!

Ścieżka dźwiękowa Battlefield 2042

Do przecieków w DICE dochodzi tak często, że w głowie rodzi mi się teoria spiskowa, na temat tego, czy przypadkiem specjalnie deweloperzy sami nie publikują wszystkiego wcześniej, aby wybadać reakcję graczy i ewentualnie modyfikować gry czy nagrania wideo w ostatniej chwili.

Czytaj też: Lista samochodów Forza Horizon 5. Społeczności nie zawsze dogodzisz

Również i dzisiaj doszło do kolejnego przecieku związanego z Battlefield 2042. Tym razem do sieci trafiła ścieżka dźwiękowa nadchodzącej produkcji. Czternaście utworów zostało skomponowanych przez kompozytorkę Hildur Guðnadóttir (Oscar za muzykę do filmu Joker) oraz kompozytora Sama Slatera, eksperymentującego z różnymi gatunkami muzyki. Co im wyszło? Moim zdaniem naprawdę przyjemna ścieżka dźwiękowa, która nadaje się nawet do puszczenia sobie w tle.

Jedynie ostatni utwór może budzić kontrowersje. Charakterystyczny motyw przewodni Battlefield 2042 pojawił się już w zwiastunie gry i spodobał wielu osobom. Utwór, który wieńczy ścieżkę dźwiękową gry nazywa się po prostu „Battlefield 2042” i jest właśnie wspomnianym motywem przewodnim. To, co jednak zaskakuje, to to, że różni się on od melodii ze zwiastuna.

Eksperymentalne, elektroniczne podejście do materiału, który gracze tak dobrze znają na pewno sprawi, że opinie będą skrajne. Osobiście nawet podoba mi się taka wizja kompozytorów, choć czasem mam wrażenie, że gdzieniegdzie przekombinowano.