Reklama
aplikuj.pl

Lenovo Yoga Slim 7 Carbon, to najcieńszy na świecie laptop z 14-calowym ekranem OLED

Lenovo Yoga Slim 7 Carbon, najcieńszy na świecie laptop z 14-calowym ekranem OLED

Lenovo pokazało właśnie najcieńszy na świecie laptop, o ile będziemy porównywać model Yoga Slim 7 Carbon tylko i wyłącznie do modeli z 14-calowymi ekranami OLED. W innym przypadku to dumne miano nie będzie do niego należeć, choć ten wyceniony na 1289,99$ laptop i tak będzie oferował wiele, bo solidne komponenty i m.in. Windowsa 11 na start po swojej premierze na rynku w październiku.

Najcieńszy na świecie 14-calowy laptop z ekranem OLED, to tylko jedna z ważnych cech modelu Yoga Slim 7 Carbon od Lenovo

Zacznijmy od tego, co najważniejsze, czyli fizyczności Lenovo Yoga Slim 7 Carbon. Ta obejmuje obudowę ze stopu magnezu w połączeniu z włóknem węglowym, co zapewniło sprzętowi odpowiednią wytrzymałość przy zachowaniu niskiej wagi i skromnej grubości. Ten laptop waży bowiem zaledwie 1,1 kilogramów, a jego grubość sięga ledwie 14,9 mm i choć brzmi to, jak coś, co złamiemy na kolanie, to standard trwałości MIL-STD 810H przeczy temu z nawiązką.

Czytaj też: Procesor graficzny Instinct MI300 powali nas na kolana… przynajmniej wedle plotek

W przypadku wyświetlacza w grę wchodzi 14-calowy panel OLED o proporcjach 16:10, odświeżaniu 90 Hz, jasności 600 nitów i rozdzielczości QHD+ (2800 x 1800) z certyfikatami Dolby Vision oraz VESA DisplayHDR TrueBlack 500. Wykorzystany panel pokrywa na dodatek aż 100% gamy kolorów DCI-P3, pozwala na aktywację trybu dotykowego, a jego ochroną zajmuje się szkło Corning Gorilla Glass. Z kolei o ochronę naszych oczu dba certyfikat TUV Eye Comfort.

Czytaj też: Coraz większe szanse na procesor graficzny RISC-V. Biblioteka CUDA doczekała się portu

Idąc dalej, skromne rozmiary nie uniemożliwiły wsadzenia na pokład Lenovo Yoga Slim 7 Carbon m.in. czterech głośników Dolby Atmos, czy wydajnych podzespołów, bo w grę może wejść nawet Ryzen 7 5800U, którego może wspomóc dedykowana karta graficzna GeForce MX450. Po stronie pamięci w grę wchodzi od 8 do 16 GB RAMu i do 1 TB pamięci masowej w postaci dysków na złącze M.2.

Czytaj też: Premiera DJI Osmo Mobile 5. Chętni na nowoczesny gimbal dla smartfona?

Taki sprzęt nie powinien zaniedbywac interfejsów i łączności i rzeczywiście tego nie robi, zapewniając m.in. moduł Bluetooth 5.1, Wi-Fi 6, czy trzy porty USB-C. Wbudowany 61 Wh akumulator zapewnia z kolei do 14,5 godziny pracy na jednym ładowaniu, którego zaledwie 15 minut ma pozwolić na 3 godziny pracy.