Reklama
aplikuj.pl

Opowieść audio Dying Light 2. Techland opowiada straszne historie na dobranoc!

dying light 2

Techland wpadł na ciekawy pomysł wdrażania nas w uniwersum Dying Light 2. Opowieści audio budzą grozę i świetnie rozszerzają uniwersum gry.

Dying Light 2 – wypromować hit

Przed Dying Light 2 wielkie wyzwanie. Gra jest najbardziej wyczekiwaną grą na Steam, a do tego każdy materiał z rozgrywki się graczom podoba. Mamy identyczny scenariusz, jak przy okazji Cyberpunk 2077. Czy Techland powinien podejść do tego ostrożnie? Cóż, deweloperzy dostali masę dodatkowego czasu na doszlifowanie produkcji i jeśli są pewni swego, to niech zalewają świat informacjami o kolejnej, świetnej, polskiej grze.

Czytaj też: Ścieżka dźwiękowa Battlefield 2042 wyciekła, a główny motyw brzmi dziwnie

Organizowane co jakiś czas Dying 2 Know pokazuje, jak wysoko mierzy Techland. Scena, na której prowadzone są rozmowy z deweloperami, to nie jest mały budżet. Do tego specjalna strona dla fanów, zapowiedzi komiksów – jeśli jakość gry dowiezie, to Wrocławianie z jeszcze większą dumą będą patrzeć na nowy budynek przy Jana Szczyrki.

Opowieści audio Dying Light 2

Techland ponownie wpadł na nowy pomysł promocji gry. Tym razem, zespół odpowiedzialny za tytuł, przygotował serię opowieści, które powodują gęsią skórkę. Pierwsza z nich, nazwana Rosemary, jest już dostępna. Techland zapowiada ją takimi słowami…

Podążaj śladami wyczerpanego pielgrzyma, który poszukuje schronienia. Napotkawszy na swej drodze stary kościół, odkrywa historię Rosemary – młodej dziewczyny, która zaginęła wiele lat temu i od tamtej pory straszy ocaleńców.

W nagraniu wzięli udział aktorzy: Paul Peterman, Jerry Widuch, Bożena Baranowska. Poniżej zamieszczamy polską oraz angielską wersję językową.

To jest świetnie!

Pomysłem jestem zachwycony. Opowieść błyskawicznie wciąga słuchacza i choć czasem aktorzy mogliby lepiej zagrać głosem, to i tak myślami przeniosłem się do The City. Już teraz nie mogę się doczekać kolejnych materiałów audio od Techlandu.

Czytaj też: PS5 Pro z 8K? Dajcie spokój…

Ciekawi mnie, co Techland chce nam przekazać, ponieważ w trakcie słuchowiska, zmienia się nazwa materiału. Zamiast słowa Rosemary, w okolicach 5:55 pojawia się napis „każdy”. Czyżby to była jakaś ukryta wiadomość dla fanów gry, którą odkryjemy po przesłuchaniu wszystkich nagrań? Zastanawiam się teraz, czy w samej grze Dying Light 2 znajdą się jakieś odniesienia do tych opowieści? Nie muszą to być nawet questy, ale chociaż przedmioty wskazujące na opowiedziane wydarzenia. Na pewno będę się rozglądał za pewnym toporkiem…