Reklama
aplikuj.pl

Karty graficzne NVIDIA w 2022 roku. Co i kiedy nas czeka?

Karty graficzne NVIDIA w 2022 roku, NVIDIA w 2022 roku, Karty graficzne NVIDIA 2022, NVIDIA w 2022

Do sieci wpadły nowe nieoficjalne informacje na temat tego gdzie, co i kiedy, jeśli idzie o karty graficzne NVIDIA w 2022 roku. Doczekamy się w nim premiery nie tylko nowej generacji GeForce RTX, bo wcześniej na rynku zadebiutuje ulepszenie obecnej rodziny w ramach ich wersji SUPER. Tak przynajmniej mówią plotki.

GeForce RTX 30 SUPER sięgną po lepszy pokład pamięci VRAM

Karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 30 SUPER wedle źródeł serwisu Wccftech będą częścią „Ampere Phase 2”, której rdzenie już ponoć weszły do produkcji w tym kwartale i trafia zarówno na pokład mobilnych, jak i stacjonarnych sprzętów.

Czytaj też: Kontroler dysku PlayStation 5 ujawniony. Tajemnica algorytmu Kraken ciągle nierozwiązana

Względem obecnych modeli będzie to swoiste odświeżenie, skupiające się na optymalizacji projektu GPU z zachowaniem blokady kopania kryptowalut LHR. NVIDIA ma wykorzystać do ich produkcji 8 nm proces Samsunga i połączyć rdzenie z szerszymi magistralami oraz pokładem pamięci VRAM.

GeForce RTX 4000, czyli karty NVIDIA nowej generacji

GeForce RTX 30 SUPER będą najnowsze na rynku tylko przez 8/9 miesięcy po swojej premierze na targach CES 2022, bo już w październiku ponoć doczekamy się premiery kart nowej generacji GeForce RTX 40.

Czytaj też: Lenovo Yoga Slim 7 Carbon, to najcieńszy na świecie laptop z 14-calowym ekranem OLED

Te sięgną po zupełnie nową architekturę, a może nawet architektury, bo wspomina się, że NVIDIA wrzuci na rynek konsumencki albo monolityczne GPU na bazie architektury Ada Lovelace, albo wielomatrycowe (MCM) stworzone na podstawie architektury Hopper.