Reklama
aplikuj.pl

Dying Light 2 opóźnione. Nie zagramy w 2021 roku

dying light 2

Nie mamy dobrych wieści na temat daty wydania Dying Light 2. Tytuł nie zadebiutuje w zakładanym terminie.

Data premiery Dying Light 2

Data wydania Dying Light 2 była nie raz przekładana. W grę mieliśmy oryginalnie zagrać jeszcze na początku 2020 roku, ale Techland zdecydował o przełożeniu premiery na nieokreślony termin. O produkcji było bardzo cicho przez kilka miesięcy, a okres, w którym pojawiało się sporo informacji na temat gry, czy wywiadów, jak szybko się zaczął, tak szybko się skończył.

Milczenie na temat premiery gry i samych informacji o niej zostało jednak w końcu przerwane i dowiedzieliśmy się, że gramy 7 grudnia 2021. Machina promocyjna znów ruszyła i… w ostatnim czasie jakby zwolniła. Co prawda dostaliśmy np. genialną Opowieść audio Dying Light 2, ale seria Dying 2 Know, w której mieliśmy prezenterów, z hucznych zapowiedzi skurczyła się do krótkich nagrań, a całość zaczęła być prowadzona przez deweloperów. Być może już wtedy wiedziano, że jednak premiera nie odbędzie się w terminie.

Nowa data premiery Dying Light 2

Dziś wiemy już, że Techland woli przesunąć premierę i doszlifować tytuł, niż potem wypuścić produkt, który zepsuje reputację firmy i sprawi, że gra będzie potrzebowała masy łatek po wydaniu.

W udostępnionym w mediach społecznościowych wpisie czytamy, iż celem Techlandu jest stały kontakt z graczami. W związku z tym, deweloperzy przekazują co jakiś czas aktualne wieści ze studia.

Czytaj też: Wiemy, czym będzie Call of Duty 2022

Prace nad grą mają już zmierzać ku końcowi. Cały tytuł jest gotowy i w tej chwili trwają tylko i wyłącznie testy. Tak ambitny dla Techlandu projekt wymaga jednak szlifowania i optymalizacji. W związku z tym, deweloperzy z Wrocławia, dają sobie trochę więcej czasu i przesuwają datę wydania gry na 4 luty 2022.

Gracze mają jednak wkrótce zobaczyć grę w akcji i usłyszeć o niej, coś nowego. Techland szykuje dla prasy oraz twórców contentu pokazy Dying Light 2 Stay Human, które pozwolą im zapoznać się z tytułem i przekazać swoje wrażenia z rozgrywki.

Reakcja graczy

Społeczność osób czekających na premierę Dying Light 2 Stay Human, przyjęła informację raczej pozytywnie. Twórcy są zachęcani do dopracowywania gry, a niektórzy nawet piszą, iż nie jest dla nich ważny termin wydania, bo liczy się tylko finalna jakość.

Czytaj też: Wszystkie gry z wycieku GeForce Now. Jakie tytuły zagramy w najbliższym czasie?

Są jednak też głosy, które porównują sytuację Dying Light 2 do Cyberpunk 2077. CD Projekt RED też obiecywał, że gra jest skończona i w pełni grywalna, zawartości jest masa, ale twórcy potrzebują więcej czasu na testowanie i szlifowanie gry. Oby rozgrywka w The City nie powtórzyła sytuacji Night City.