Reklama
aplikuj.pl

Zapominasz o odpisaniu na SMS-a? Wiadomości Google Ci o tym przypomną

Wiadomości Google, Funkcje w Wiadomościach Google, Google

Wiadomości Google dostaną bardzo przydatną funkcję, która powinna spodobać się wszystkim, którym zdarza się zapominać o odpisaniu na SMS-y. Aplikacja bowiem będzie o tym przypominać.

Nowa funkcja może trafić do Wiadomości Google

Jeśli jesteśmy w miarę aktywni w mediach społecznościowych, korzystamy z wielu aplikacji i komunikatorów, to wręcz co chwilę na naszym telefonie pojawia się mnóstwo powiadomień. Wśród tych, które są dla nas mało istotne, pojawiają się oczywiście ważniejsze powiadomienia, jednak o takich, w natłoku całej reszty, bardzo łatwo zapomnieć. Skutkuje to przegapieniem istotnych informacji, takich jak SMS-y, na które zapominamy odpisać. Google najwyraźniej zdało sobie z tego sprawę i postanowiło coś z tym zrobić. Funkcja ta nie jest nieznana, bo możemy ją znaleźć w Gmailu.

Czytaj też: Allegro startuje z nową usługą logistyczną — One Fulfillment

Chodzi o przypomnienie o odpisaniu na SMS-y, które może niedługo trafić do Wiadomości Google. Zmiana w kodzie została zauważona przez  XDA Developers. Serwis informuje nas, że Google opracowało specjalny algorytm, który najpierw ustali, czy dana wiadomość jest dla nas ważna, a potem, gdy w określonym czasie na nią nie odpiszemy, przypomni nam o tym. Dodatkowo takie wiadomości będą pojawiać się nad innymi. Oznacza to, że aplikacja nie będzie nas męczyć odpisywaniem na wiadomości reklamowe czy jednorazowe hasła, a skupi się na tym, co faktycznie będzie istotne.

Czytaj też: Współpraca Oppo i Kodaka przynosi limitowaną edycję Find X3 Pro

Na wdrożenie tej funkcjonalności do Wiadomości Google będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. Prace są na wczesnym etapie, więc minie trochę czasu, zanim doczekamy się wdrożenia przypomnień w stabilnej wersji aplikacji. Oczywiście, o ile ostatecznie Google się na to zdecyduje.