Reklama
aplikuj.pl

Battlefield 2042 prawdopodobnie opóźniony. Szanse na 2021 maleją

battlefield 2042

Co chwilę słyszymy o opóźnieniu premiery jakiejś gry. Ostatnio przeniesiono wydanie Dying Light 2, a teraz dowiadujemy się o Battlefield 2042. Coś czuje, że to nie koniec.

Opóźnienia zaczęły się od pandemii

Wirusowe lockdowny spowodowały, że może i gry zaczęły sprzedawać się jeszcze lepiej, niż się tego spodziewano, ale również nie możemy zapominać o tym, że praca tysięcy deweloperów gier została przeniesiona do domów. Opóźnienia w produkcji musiały wystąpić i masa gier zaliczyła solidne obsuwy. Teraz wszystkie spotkałyby się w jednym terminie.

Czytaj też: Jak FSR poprawia Far Cry 6? Znamy wzrosty płynności, dzięki funkcji AMD

Lata 2020-2021 to okres, który obfituje w wiele zmian dat wydań gier. Choć niektórzy wrócili już do pracy w biurach – pojawiła się sytuacja, w której każdy chce wydać swój tytuł pod koniec roku 2021. Przez to nikt nie zarobi, ponieważ gracze będą mieli trudną decyzją, którą grę zakupić i sprzedaż rozmyje się na wiele produktów. Co zatem trzeba zrobić? Przenieść premierę na początek 2022. Problem w tym, że to pomysł coraz większej liczby deweloperów.

Jakie tytuły mają zadebiutować w lutym? W ten okres celują:

  • Dying Light 2
  • Horizon: Forbidden West
  • Sifu
  • Saints Row
  • Evil Dead: The Game

Wydaje się, że to nie koniec opóźnień i zapewne wiele z tytułów znów zostanie opóźnionych na inny okres.

Battlefield 2042 kolejny do zmiany daty?

Informatorzy podają, że w DICE rozważana jest zmiana daty wydania Battlefield 2042. Informacja podawana jest przez kilka osób, które twierdzą, że możliwe, iż nie zagramy 22 października 2021. Brak jednak wieści na temat tego, kiedy tytuł ma zadebiutować. Możliwe zatem, że opóźnienie będzie wynosiło tylko miesiąc, aby twórcy poprawili w grze rzeczy zgłoszone im podczas testów.

Czytaj też: Dying Light 2 opóźnione. Nie zagramy w 2021 roku

Żaden z informatorów nie słyszał o przeniesieniu premiery Battlefield 2042 na 2022 rok, więc dla fanów serii jest jeszcze nadzieja na zagranie w 2021. Pytanie tylko, czy nie lepiej byłoby, aby twórcy dostali tyle czasu, ile tylko potrzebują? Ostatnie Battlefieldy miały bardzo ciężkie początki, które wymagały wielu łatek, aby doprowadzić tytuły do miejsca, które satysfakcjonuje fanów.