Reklama
aplikuj.pl

Ujawniony 85-calowy panel AU Optronics będzie czymś ważnym dla NVIDIA BFGD

85-calowy panel AU Optronics,AU Optronics

Są szanse, że już wkrótce program NVIDIA BFGD, czyli ten dotyczący wielkoformatowych wyświetlaczy dla graczy (Big Format Gaming Display) zyska nowych przedstawicieli. Oficjalnego ujawnienia na konferencji na Tajwanie doczekał się bowiem 85-calowy panel AU Optronics z 4K i 240 Hz odświeżaniem.

85-calowy panel AU Optronics może stać się podstawą dla nowych monitorów NVIDIA BFGD

Podkreślamy, że to tylko panel, a nie pełnoprawny monitor, do którego finalnie trafi, o ile zainteresuje się nim jakaś firma pokroju ASUSa, Gigabyte czy MSI. To jednak powinno nastąpić, bo ten 85-calowy panel AU Optronics, wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K (3840 x 2160) i mogący wycisnąć aż 240-hercowe odświeżanie, na papierze wygląda obiecująco (via Tom’s Hardware). Co ciekawe, oficjalna strona producenta wspomina o odświeżaniu rzędu 144 Hz.

Czytaj też: Nowy kontroler USB4 VL830 toruje ścieżkę koncentratorom USB4

Wedle serwisu  DigiTimes, ten panel stworzony z myślą o monitorach wieloformatowych, ma odznaczać się „ultra wysokim zakresem dynamiki” oraz ultra szeroką gamą kolorów na poziomie 96% oraz technologią antyrefrakcji. O cenie i dostępności nie można na ten moment powiedzieć nic ciekawego, więc pozostaje tylko jedno pytanie… z czym ten sprzęt połączyć?

Czytaj też: Powstaje MC-130J Commando II, czyli amerykański hydroplan na bazie kultowego C-130J

Odpowiedź jest jednak prosta – z konsolami nowej generacji. Te wspierają odtwarzanie treści w 8K (tylko Xbox gwarantuje 8K dla materiałów wideo), podczas gdy złącze HDMI 2.1 zapewnia przepustowość rzędu 42,6 Gb/s.