Reklama
aplikuj.pl

Star Wars od twórców Detroit Become Human to fakt?

star wars

Takiej współpracy się nie spodziewaliśmy, ale może okazać się, że jest prawdziwa! Czy twórcy Detroit Become Human pracują nad grą w uniwersum Star Wars?

Co robi Quantic Dream?

Quantic Dream to studio dobrze znane graczom, dzięki specyficznym produkcjom będącym medium na pograniczu gry wideo i filmu. Wiele wyborów podjętych w grze wpływa na dalsze wydarzenia, a prawdziwym hitem okazało się Detroit Become Human, które zdobyło popularność wśród ogromnej bazy graczy i dobrze sprzedało się zarówno na konsolach PlayStation, jak i na PC.

Czytaj też: Call of Duty 2023 z pierwszym szczegółami. Tak, dobrze czytacie

Produkcja z 2018 roku do dzisiaj nie doczekała się jednak następcy, a ostatnim dziełem Quantic Dream był po prostu port produkcji na komputery PC. Oficjalnie nie wiemy nad czym zespół pracuje, ale pojawiały się jakiś czas temu przecieki, że po tym, jak zakończyła się współpraca deweloperów z Sony, zaczynają oni proces nawiązywania bliższych relacji z Disneyem.

Star Wars!

Informacji o współpracy z Disneyem nie dało się potwierdzić w stu procentach, ale niedawno znany informator zamieścił taką oto grafikę.

Czytaj też: Zaskakujący zwiastun Dying Light na Switcha i inne nowości od Techlandu

No i się zaczęło, ponieważ Tom Henderson potwierdził również, że dotarł do osoby, która zaprezentowała przytłaczającą liczbę dowodów na to, że ekipa z Quantic Dream pracuje nad grą z uniwersum Star Wars! Oczywiście, dokumenty nie mogą zostać ujawnione, ale taka osoba, jak wspomniany informator nie narażałaby swojej reputacji, informując o czymś, co nie istnieje.

Wpadka Quantic Dream

Informator dodał także, iż deweloperzy mają pracować już nad grą od około osiemnastu miesięcy, więc dziś może być ona czymś więcej, niż prostym designem na kartkach papieru. Disney nie ma już wyłączności z Electronic Arts na tworzenie gier z tego uniwersum, więc teoretycznie, rzeczywiście istnieje szansa na to, że Quantic Dream robi nowe Gwiezdne Wojny.

https://twitter.com/_Tom_Henderson_/status/1439499363030552576?s=20

Dodatkowo, może się okazać, że ktoś z Quantic Dream zaliczył małą wpadkę. Oficjalne konto firmy polubiło na Twitterze wpis jednego z serwisów growych, który pisał o sprawie. Konkretnie podawano w nim, że powstaje gra Star Wars od Qunatic Dream. Lajk od Quantic Dream został po jakimś czasie cofnięty, ale gracze zdążyli już zauważyć, że ktoś z rozpędu polubił coś czego nie powinien lub po prostu zapomniał się przelogować na prywatne konto.