Reklama
aplikuj.pl

Spider-Man w Cyberpunk 2077. Mod pozwala nam bujać się na haku

cyberpunk 2077

Moderzy Cyberpunk 2077 wymyślają coraz to lepsze mechaniki gry. Tym razem otrzymaliśmy opcję poruszania się, jak Spider-Man.

Być jak Spider-Man

Kto by nie chciał spróbować chodzenia po ścianach czy bujania się po linach? Człowiek-pająk jest ulubionym bohaterem milionów osób, więc niedziwne, że ostatnia gra wideo, dostępna ekskluzywnie na PlayStation, sprzedała się w astronomicznej liczbie sztuk. Fani wirtualnej rzeczywistości również mogli dwa raz wcielić się w Spider-Mana, dzięki Spider-Man: Homecoming – Virtual Reality Experience oraz Spider-Man: Far From Home – Virtual Reality Experience.

Czytaj też: Star Wars od twórców Detroit Become Human to fakt?

Jeśli jednak w jakiejkolwiek grze da się zaimplementować mechanikę bujania się na sieciach, to aż ciężko nie poświęcić trochę czasu na jej instalację, aby sprawdzić, co tam udało się moderom stworzyć. A udało się tym razem coś niezwykłego. Spider-Man trafił do świata Cyberpunk 2077.

Mod do Cyberpunk 2077 i bujanie się na… haku

Moder PerfNormBeast pracuje od jakiegoś czasu nad modyfikacją, która wprowadziłaby do Cyberpunk 2077 opcję poruszania się znaną ze Spider-Mana. Co ciekawe, chce on, aby pasowała ona do uniwersum gry, więc zamiast pajęczych sieci, bohater ma posługiwać się linką z hakiem. Czy to jest możliwe? Ależ tak! I to już działa! Zobaczcie sami modyfikację Grappling Hook w akcji.

W związku z tym, że Night City było projektowane wertykalnie, jest to idealne miasto do tego, aby poruszać się właśnie w ten sposób. Ukryte na dachach skrzynie czy wiadukty umożliwiają taką zabawę, że poważnie na miejscu CD Projekt RED zastanowiłbym się, nad wprowadzeniem takiej opcji do kolejnej, dużej odsłony Cyberpunk 2077.

Projekt w rozwoju

Modyfikacja na Spider-Mana w Cyberpunk 2077 jest stale rozwijana i w tej chwili autor określa ją mianem 1.3. Jego plany na przyszłość opierają się na poprawie obliczanej fizyce przelotu na zaczepionej linie, więc jest ambitnie!

Czytaj też: Saints Row wygląda rewelacyjnie, ale twórcy coś nie chcą tego pokazać

Do działania modyfikacji potrzebne będzie zainstalowanie dwóch innych plików. Mowa tutaj o redscript oraz Cyber Engine Tweaks. Oby więcej takich niezwykłych modyfikacji!