Reklama
aplikuj.pl

Kindle Paperwhite piątej generacji. Co oferują czytniki w wersji na 2021 rok?

Kindle Paperwhite piątej generacji

Amazon zaprezentował wreszcie Kindle Paperwhite piątej generacji, czyli Kindle Paperwhite 2021, które spróbują przebić się na zatłoczonym rynku czytników szeregiem ulepszeń względem poprzednich modeli z czwartej generacji. Jednak zdecydowanie najważniejsze nowości sprowadzają się do specjalnej edycji Signature Edition oraz wersji dla dzieci.

Zadebiutował Kindle Paperwhite piątej generacji w łącznie trzech wersjach

Zacznijmy może od standardowego Kindle Paperwhite 2021, który jest wyposażony w 6,8-calowy wyświetlacz e-paper o rozdzielczości 300 pikseli na cal. Innymi słowy, urósł o 0,8 cala, a jego ramki zostały odchudzone do 10,2 mm i zeszlifowane do poziomu samego ekranu. Za podświetlenie odpowiada regulowany zestaw 17 diod LED, które na maksymalnym poziomie są o 10% jaśniejsze. Jeśli już przy tym jesteśmy, warto wspomnieć, że w sferze oprogramowania obok ulepszonej nawigacji nie zabrakło regulacji temperatury światła, czy trybu ciemnego (biły tekst na czarnym tle).

Czytaj też: Nowe dyski zoptymalizowane pod PlayStation 5. Oto AddGame A95 z nawet 7,4 GB/s odczytem

Amazon wyposażył Kindle Paperwhite piątej generacji w 8 GB wbudowanej pamięci masowej i moduł Wi-Fi, zapewnił jego obudowie stopień ochrony IPx8, a finalnie zasilił akumulatorem o żywotności do 10 tygodni na jednym ładowaniu (przy 4-godzinnych codziennych sesjach). Ładowanie jest z kolei realizowane za pośrednictwem USB-C i trwa około pięciu godzin ze standardową ładowarką i 2,5 godziny z 9-watową.

Czytaj też: Klasyczny kontroler do Switcha. Nintendo może szykować replikę N64

Za standardowy model Kindle Paperwhite piątej generacji przyjdzie Wam zapłacić 139,99 dolarów, ale obecnie możecie tylko zamówić go w przedsprzedaży z planem realizowania dostaw 27 października. Za 50 dolców więcej możecie zaszaleć i sięgnąć po Signature Edition, dorzucającą do mieszanki automatyczne dostosowywanie poziomu oświetlenia, 32 GB pamięci masowej i ładowanie bezprzewodowe z wykorzystaniem ładowarki Qi. Jest też wersja dla dzieci w cenie 159,99$ ze specjalnym etui oraz roczną subskrypcją Amazon Kids+.