Reklama
aplikuj.pl

Twitter polepszy jakość filmów publikowanych w serwisie

Twitter, ukrywanie tweetów, tweety,

Jakość materiałów wideo udostępnianych w serwisie Twitter pozostawia wiele do życzenia. Wygląda jednak na to, że w końcu coś się w tej kwestii zmieni.

Twitter położy kres „spikselowanym” filmom?

Od dawana można w swoich tweetach umieszczać materiały wideo. Jednak ich jakość… no cóż, delikatnie mówiąc pozostawia wiele do życzenia. Z powodu mocnej kompresji obraz pełen jest pikseli, a to zdecydowanie źle wpływa na odbiór treści, zwłaszcza na większych ekranach. Na szczęście Twitter zapowiedział, że coś z tym zrobi.

Czytaj też: Oppo Watch Free – co oferuje i jak wygląda nowy smartwatch producenta?

Wczoraj pojawił się wpis z konta wsparcia, informujący o stosownych zmianach. Filmy mają być mniej „spikselowane”, dzięki czemu wrażenia z ich oglądania będą lepsze. Zmiany ogłoszone w piątek nie są jeszcze obsługiwane w Twitter Media Studio i warto pamiętać, że dotyczą jedynie nowo udostępnianych filmów. Jakość tych starych pozostaje bez zmian.

Czytaj też: realme Narzo 50A dostrzeżony w bazie Geekbench

Twitter nie precyzuje, w jakiej jakości będziemy teraz oglądać, ale nie ma co się spodziewać, że będzie ona bardzo wysoka. W materiale poniżej możemy zobaczyć, jak to wygląda po ulepszeniu.