Reklama
aplikuj.pl

Nowe monitory E-Ink dla laptopów i komputerów. Elektroniczny papier służy Waszym oczom

Nowe monitory E-Ink dla laptopów i komputerów, elektroniczny papier służy Waszym oczom

Dzięki swoim wyjątkowym ekranom, czytniki ebooków zagrabiły znaczną część czytelników, którzy nie są aż tak przywiązani do papierowych książek. Jak jednak wiadomo, technologia nie jest ograniczona tylko do jednego segmentu i tak jak elektroniczny papier w czytnikach przyniósł ulgę ich użytkownikom, tak w przyszłości coraz częściej będzie zapewniał to samo tym, którzy czytników wcale nie mają. Na rynku wyłaniają się powoli nowe monitory E-Ink dla laptopów i komputerów, a tym razem przypominała nam o tym firma Onyx International.

Onyx International i jej nowe monitory E-Ink dla laptopów i komputerów

E-Ink, czyli po prostu elektroniczny papier, to rodzaj ekranu, który ma za zadanie przede wszystkim zapewnić wytchnienie naszym oczom. To zdecydowanie nie sprzęt idealny, bo przez wyświetlanie zwykle wyłącznie odcieni szarości zwyczajnie nie jest „do wszystkiego”. Jednak pisanie, czytanie, czy programowanie z jego wykorzystaniem wydaje się wręcz wskazane, co podkreśla nawet ich niskie zużycie energii. To coś ważnego przede wszystkim przy pracy poza domem.

Czytaj też: Wersja barebone Beast Canyon NUC Intela już do kupienia. Z ceną jest jednak coś nie tak

Tak też na fali tych zalet firma Onyx International ujawniła właśnie swój 13,3-calowy wyświetlacz Boox Mira E Ink, wyświetlający 16 odcieni szarości w jakości 1650×2200, co przekłada się na 207 PPI. Nie brakuje w nim podświetlenia z regulacją temperatury barwowej (zimna, ciepła), czy ręcznie regulowaną częstotliwością odświeżania, aby jeszcze bardziej zadbać o nasze oczy. Zaprojektowano go wedle prawideł minimalistycznego wyglądu, ale zdecydowanie nie wyposażenia. Ten ważący 590 gramów sprzęt z myślą o laptopach oferuje dwa porty USB typu C, jedno złącze mini HDMI, a nawet otwory VESA 75×75, ale niestety kosztuje sporo, bo 799,99$.

Czytaj też: “Hej Google, zapłać za paliwo” – nowa funkcja zmierza do Android Auto

To jednak niewiele na tle planowanego 25,3-calowego monitora Boox Mira Pro o rozdzielczości 3200×1800, za którego przyjdzie już zapłacić 1799,99 dolarów. Ten sprzęt powstanie już z myślą o pracy stacjonarnej, oferując wejście DisplayPort, HDMI, miniHDMI oraz jedno USB-C.