Reklama
aplikuj.pl

Elektryczna deskorolka na każdy teren, czyli Ungoverned Vendetta z gąsienicami

Elektryczna deskorolka na każdy teren, Ungoverned Vendetta

Na Indiegogo zawitał najpewniej najlepszy prezent zarówno dla tych, którzy nie mogą doczekać się zimy i jazdy na desce, jak i skaterów. Dostępny w cenie nieco ponad 20000 zł elektryczny pojazd Ungoverned Vendetta wprawdzie nie podbije z Wami ośnieżonego stoku i nie pozwoli wykonać kilku trików, ale pozwoli Wam na całą masę terenowych wojaży.

Ungoverned Vendetta to elektryczna deskorolka na każdy teren

Rozwijany od ponad siedmiu lat pojazd Vendetta firmy Ungoverned jest owocem ulepszenia wcześniejszego projektu o nazwie One. W tej wersji napędzanej deskorolki postawiono na dwa bezszczotkowe elektryczne silniki o nieznanej mocy i równie tajemniczy akumulator. Tym połączeniem zarządza kontroler połączony z ręcznym, bezprzewodowym pilotem.

Czytaj też: Był CyberDog od Xiaomi, a teraz nadchodzi robotyczny jednorożec od XPeng

Vendetta sprowadza się do 24,3-kilogramowej bryły zbudowanej wokół stalowej ramy, której kontakt z powierzchnią zapewniają dwie gumowe gąsienice z niezależnym od siebie napędem, co umożliwia zmienną kontrolę trakcji i kierunku. Chociaż szczegóły napędu nie są znane, wiemy, że z 75-klogramowym użytkownikiem ta nietypowa elektryczna deskorolka po jednym ładowaniu jest w stanie zapewnić do 40 minut jazdy przy 25 km/h na płaskim terenie.

Czytaj też: Ribble chciało stworzyć najszybszy rower na świecie. Owocem tego jest Ultra SL R

Maksymalnie rozpędza się jednak znacznie wyżej, bo do maksymalnie 50 km/h, ale oczywiście nie na każdym terenie, choć patrząc po zapewnieniach, poradzi sobie nawet z trawą, piachem, czy żwirem. Niestety czas zakończenia kampanii zbliża się wielkimi krokami, a do celu rzędu prawie 200000 zł nadal jest daleko.