Reklama
aplikuj.pl

Test chłodzenia be quiet! Silent Loop 2 240

test be quiet! Silent Loop 2 240 2, recenzja be quiet! Silent Loop 2 240 2, opinia be quiet! Silent Loop 2 240 2

Be quiet! Silent Loop 2 240 to nowa odsłona flagowgo AiO niemieckiej firmy. Czy poczynione zmiany sprawią, że chłodzenie okaże się warte rekomendacji?

Akcesoria be quiet! Silent Loop 2 240

Liczba dodatków jest dosyć spora. Otrzymujemy bowiem instrukcję, zestaw montażowy, pastę termoprzewodzącą, kable 2x 4pin -> 1x 4 pin, 100 ml płynu, kontroler ARGB wraz z kablem SATA, opaski zaciskowe. Plusem na pewno jest dołączony płyn, którym możecie po czasie uzupełnić poziom cieczy w układzie. Kontroler ARGB pozwala na sterowanie podświetleniem, a miłym dodatkiem są też opaski zaciskowe. Sam montaż jest typowy dla AiO be quiet! i nie powinien sprawiać problemów. Gwarancja wynosi 3 lata.

Specyfikacja be quiet! Silent Loop 2 240

AiO wreszcie ma małe podświetlenie ARGB! Znajduje się ono na blokopompce i nadaje całości charakteru. Nie jest ono mocne, a w połączeniu ze srebrną górą oraz czarnymi wentylatorami może się podobać. Moim zdaniem sam fakt ARGB u be quiet! zasługuje na odznaczenie design. Szkoda tylko, że blok może być zamontowany tylko w jednej słusznej orientacji. W innym przypadku napis może być np. do góry nogami.

Wymiary chłodnicy to 274 x 120 x 27 mm i została ona wykonana z aluminium. Ma ona korek, który możecie odkręcić i po czasie bez problemów uzupełnić poziom cieczy w układzie. Z chłodnicy wychodzą dwa węże o długości 400 mm. Mają one specjalny oplot, a ich połączenie z blokopompką jest ruchome. Węże są też stosunkowo elastyczne.

Z blokopompki wychodzą dwa przewody – 3 pin ARGB i 3 pin do zasilania pompki. Ta pracuje z maksymalną prędkością 2800 RPM i pozwala na regulację w zakresie 9-12 V. Podstawka jest poniklowana. Sama pompka jest wyciszona i ma sześciopolowy silnik, co ma zapewniać cichą i wydajną pracę. Przypomnę tylko, że w przypadku Pure Loop pompka znajduje się na wężach, więc tutaj mamy całkowicie inną konstrukcję bloku.

Czytaj też: Test chłodzenia Fractal Design Lumen S24 RGB

W zestawie mamy dołączone dwa 120 mm wentylatory. Są to modele Silent Wings 3 o maksymalnej prędkości 2200 RPM. Przepływ powietrza wynosi wtedy 73,33 CFM, a ciśnienie 3,37 mmH2O. Porducent podaje maksymalną głośność całego zestawu jako 38,3 dBA. Wentylatory mają 4-pinowy kabel, więc jest obecne PWM.

Platforma testowa
Procesor
Intel Core-i7 11700K
Pasta
Noctua NT-H1
Panel
Scythe Kaze Master II
Płyta główna
Z590 Aorus Master
Pamięć RAM
XPG Spectrix D50 2x 8 GB 3600 MHz CL18
Dysk
Silicon Power XD80 512 GB
Karta graficzna
Asus GTX 1650 ROG Strix OC
Zasilacz
Be quiet! Dark Power Pro 11 1200W
Monitor
AOC G2868PQU

Testy be quiet! Silent Loop 2 240

Testowane AiO świetnie wypadło w testach. Na najwyższych obrotach jest to bardzo wydaje chłodzenie, zapewniające znakomite temperatury. Na 1200 RPM i 800 RPM nadal jest dobrze i wyniki są większe od np. Lumena S24. Jedynie po OC na 800 RPM temperatura jednego z rdzeni osiągnęła 100°C i wtedy przerwałem test, ale jest to zgodne z wynikami innych AiO 240, które w takich ustawieniach nie dają rady.

Również jest dobrze pod względem głośności. Na maksymalnych obrotach jest oczywiście jak prawie zawsze dosyć głośno, ale na 1200 RPM uzyskane wyniki są całkiem niezłe. Na 800 RPM jest prawie idealna cisza.

Czytaj też: Test chłodzenia Alphacool Eisbaer Pro Aurora 240

Podsumowanie testu be quiet! Silent Loop 2 240

Be quiet! Silent Loop 2 240 kosztuje ok. 560 zł. Nie jest to więc najtańsze AiO 240 na rynku, ale też nie jest najdroższe. uważam, że zostało ono bardzo dobrze wycenione i jest w pełni warte swojej kwoty.

Plusem na pewno jest dołączony płyn, którym możecie uzupełnić poziom cieczy w układzie czy bardzo dobre wykonanie. AiO też całkiem nieźle wygląda. Be quiet! zastosował małe podświetlenie ARGB blokopompki, co przypadło mi do gustu. Chłodzenie prezentuje też bardzo dobrą wydajność na wszystkich testowanych obrotach wentylatorów, więc spokojnie możecie parować je z mocniejszymi procesorami. Na maksymalnych obrotach jest ono głośne, ale jest to standard. Na mniejszych obrotach AiO działa już stosunkowo cicho, co jest zgodne z samą nazwą konstrukcji.

Be quiet! stworzył więc bardzo dobrą konstrukcję, której zakup zdecydowanie Wam rekomenduję. Silent Loop 2 240 przypadł mi do gustu i chętnie widziałbym je we własnym zestawie komputerowym.