Reklama
aplikuj.pl

Cyberpunk 2077 odzyska zaufanie, ale powoli. Co z PS5 i XSX?

cyberpunk 2077

W sieci pojawił się nowy wywiad z Adamem Kicińskim z CD Projekt RED. Prezes zarządu szczerze opowiedział o sytuacji w studiu i wypowiedział się na temat potencjalnej wersji Cyberpunk 2077 przeznaczonej na PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Cyberpunk 2077 – powoli i do przodu

Czy Cyberpunk 2077 ma opinię najgorszej gry na świecie? Nie, choć masa graczy ma coś do zarzucenia polskiej produkcji, to jednak nie jest to też sytuacja beznadziejna. CD Projekt RED ma jeszcze sporo szans, aby odzyskać zaufanie graczy i któregoś dnia zakończyć prace nad Cyberpunk 2077, pozostawiając grę w zadowalającym większość osób stanie. Nie stanie się to jednak nagle, bo mamy nie spodziewać się żadnego „efektu wow”.

Czytaj też: Guardians of the Galaxy w 8K na PC! Tytuł wygląda wspaniale

Jak dziś wygląda CD Projekt RED, opowiedział Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt, który na co dzień „koordynuje wyznaczanie strategii Spółki i jej Grupy Kapitałowej” oraz „wspiera realizację zatwierdzonej strategii oraz koordynuje działalność Spółki w zakresie relacji inwestorskich.”

Zatrudnienie w CD Projekt RED

W wywiadzie przeprowadzonym przez Bloomberg znajdziemy informacje na temat zatrudnień w CD Projekt RED. Studio przez pandemię zmniejszyło tempo przyjmowania nowych pracowników do 7 procent, podczas gdy standardowo rozwój ekipy wynosił 20 procent.

Deweloperzy mogą do końca roku pracować w domu i dopiero 1/3 osób wróciła do biura. Po 2021 roku nastąpi kolejne przyspieszenie zatrudnienia, więc CD Projekt RED znów będzie rosnąć o około 20 procent. Co ciekawe, ogromny wzrost zatrudnienia możemy spodziewać się w nowym oddziale CD Projektu w Vancouver, gdzie kilkunastoosobowa ekipa wkrótce będzie liczyła nawet setkę.

Czytaj też: Ścieżka dźwiękowa Dying Light 2 brzmi jak przyszły klasyk

CD Projekt głośno zapowiadał zmianę trybu pracy, który pozwoli podzielić produkcję na mniejsze części i włączyć w development społeczność. Na ten jednak moment, dopiero 100 osób przeszło na taki model pracy, a pozostałe ponad 1000 osób dopiero czeka na zmianę. Nowy model podobno jednak działa i praca przebiega sprawniej.

Cyberpunk 2077 lekcją

Prezes zarządu powtarza to, co już nie raz słyszeliśmy od przedstawicieli studia – premiera Cyberpunk 2077 była lekcją, której nie chcą powtarzać. Tytuł ma się zmieniać powoli i nie powinniśmy czekać na „efekt wow” w postaci wielkiej aktualizacji, która wszystko odmieni. To będą regularne zmiany, które ostatecznie naprawią wszelkie problemy i dadzą mocne podwaliny pod duże dodatki fabularne.

Co jednak z wersją Cyberpunk 2077 przeznaczoną na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X? Choć oficjalnie zapowiedziano, że pojawi się ona w tym roku, to jednak Adam Kiciński nie potwierdził tego, czy port gry pojawi się na czas. Zapewne wydanie tej wersji podniesie sprzedaż produkcji, więc w CD Projekt RED są bardzo ostrożni.