Reklama

Jeff Bezos chwali ekipę New World. Mamy nowy hit MMORPG

new world

Amazonowi w końcu się udało. Firma po kilku spektakularnych porażkach odniosła wielki sukces. Serwery gry ledwo wytrzymują zatrzęsienie graczy, a nowi stale dołączają.

New World sukcesem. W końcu

Amazon próbował swoich sił w branży growej od dawna. Deweloperzy mimo tego, że dysponowali ogromnymi budżetami, wygodnym biurem, masą czasu na produkcję – nie mogli stworzyć gry, która przyciągnęłaby graczy.

Ich poprzedni tytuł, Crucible, o którym być może nawet nie słyszeliście, został wyłączony po pięciu miesiącach rozpaczy. Gra będąca hero-shooterem miała fatalną kampanię marketingową, a tytuł po prostu nagle wydano i nikt nawet nie wiedział, że „to już”. Pięć miesięcy wystarczyło, aby serwery świeciły już kompletnymi pustkami, a Amazon skierował siły do innych gier.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 odzyska zaufanie, ale powoli. Co z PS5 i XSX?

Firma nawet mając taką markę jak Władca Pierścieni, nie była w stanie wejść z hukiem na rynek. Zanim dowiedzieliśmy się więcej o nowym Lord of the Rings MMO, zostało ono skasowane z powodu sporu prawnego z Tencentem.

Ostatnią nadzieją został tworzony przez wiele lat New World. No i się udało!

Bezos chwali New World

Jeff Bezos w swoim wpisie na Twitterze napisał, iż po wielu porażkach, firma w końcu odniosła sukces w gamingu. Podziękował on deweloperom za wytrwałość w dążeniu do celu i za wyciągnięcie lekcji z wcześniejszych porażek. Zachęcił również, aby nie poddawać się nawet, kiedy jest już nam trudno.

Nie obeszło się także bez małego pstryczka w nos w stronę tych, którzy nie wierzyli w sukces gry. Bezos do swojego wpisu na Twitterze dołączył link do artykułu ze stycznia 2021, w którym czytamy, że Amazon potrafi wszystko, oprócz tworzenia gier wideo.

Statystyki New World

W chwili pisania tego wpisu, rekord jednocześnie grających graczy w New World wynosi 913 634 osoby. Liczba grających nie spada nigdy poniżej 390 tysięcy osób. Te liczby sprawiają, że New World zajmuje piąte miejsce w rankingu jednocześnie grających graczy na Steam. Pierwsza czwórka należy do PUBG Battlegrounds (3,257,248), Counter-Strike: Global Offensive (1,308,963), Dota 2 (1,295,114) oraz Cyberpunka 2077 (1,054,388).

Czytaj też: BioShock RTX Remastered z premierą tuż za rogiem?

Serwery gry są stale przeciążane, a deweloperzy już teraz podwoili ich liczbę. Gracze są jednak na tyle spragnieni MMORPG (dawno nie mieliśmy tak dobrej gry tego typu), że nie odpuszczają i czekają nawet kilka godzin w wirtualnej kolejce, aby się zalogować. Deweloperzy zdradzili, że nie spodziewali się aż tak wielkiego sukcesu i pracują nad optymalizacją serwerów oraz opcją przeniesienia postaci pomiędzy nimi.