Reklama
aplikuj.pl

Ukryta gra w Far Cry 6? Ubisoft chce nam coś powiedzieć

far cry 6

Far Cry 6 będzie dostępne w sprzedaży o 7 października 2021. Deweloper czuje się jednak na tyle pewnie ze swoją produkcją, że od dawna pozwala wybranym osobom na zabawę w grze. Jedna z nich odkryła coś nietypowego…

Fay Cry 6 jeszcze nie wyszedł, a tu nowa gra?

Far Cry 6 musiał przejść długą drogę. Nie dość, że najpierw premiera gry została przełożona przez to, że Ubisoft zauważył spadek formy swoich deweloperów i postanowił dać im więcej czasu na dopracowanie gier, to jeszcze przyszła pandemia, która kompletnie zniszczyła plany wydawnicze każdego studia deweloperskiego.

Czytaj też: Jeff Bezos chwali ekipę New World. Mamy nowy hit MMORPG

Tytuł powstawał zatem o wiele dłużej niż miał i deweloperzy mogli doszlifować produkcję jak tylko potrafili, zająć się planowanie dodatków czy… pozostawianiem smaczków. Zdaje się, że Far Cry 6 udało się odpowiednio dopracować, bo gra została już dawno temu wysłana do niektórych influencerów czy redakcji. Te osoby znają już nową produkcję Ubisoftu bardzo dobrze i… odkrywają w niej pozostawione przez twórców wskazówki. Pytanie tylko – wskazówki do czego?

Zagadka w Far Cry 6

Okazuje się, że w Far Cry 6 odnaleźć możemy dwa kody QR, które przenoszą graczy do przedziwnych nagrań. Pierwszy kod QR znajduje się na obroży naszego psiego kompana dostępnego w ramach przepustki sezonowej. Po zeskanowaniu go, zostaniemy przeniesieni na witrynę będącą tak naprawdę reklamą nowego serialu animowanego od Netflixa i Ubisoftu, który przedstawi wydarzenia ze świata Far Cry Blood Dragon. Na stronie odnajdziemy też puzzle, po których ułożeniu otrzymamy pierwszą grafikę przedstawiającą nowy serial, a widoczni na niej będą główny bohater oraz jego chłopak.

Czytaj też: Wymarzony Ghost Recon nadciąga? Jak będzie wyglądać nowa gra?

Znacznie ciekawsza jest jednak druga witryna. Po zeskanowaniu kodu QR na jednej ze skrzyń zobaczymy nagranie, które możecie zobaczyć poniżej.

Co na nim właściwie widzimy? Tajemnicza mapa zdaje się być utrzymana w klimatach Far Cry 4, a strzałki na niej widniejące – wskazywać na graczy. Na nagraniu przez ułamek sekundy widać, że strzałki się przemieszczają w kierunku zwierząt prezentujących monety i zamieniają w punkty informujące o śmierci. Nagranie przedstawia także scenę śmierci jednego z graczy, który zostaje zabity przez uzbrojone zwierzę.

Wszystko to rodzi masę pytań i pozostaje nam się tylko domyślać, co Ubisoft chce nam przekazać? W końcu zawartość przepustki sezonowej już znamy i to, co prezentuje nagranie nie pasuje do dodatkowej zawartości. Zdaje się zatem, że patrzymy na pierwszą zajawkę nowej gry z serii Far Cry, która prawdopodobnie będzie darmowa.