Reklama
aplikuj.pl

Udźwiękowienie Diablo 4. Diabeł tkwi w szczegółach

diablo 4

Blizzard podzielił się z nami kolejnym „raportem” z prac nad Diablo 4. Tym razem możemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat udźwiękowienia gry i trzeba przyznać, że brzmi to nieźle.

Wysoka jakość dźwięku Diablo 4

Deweloperzy Diablo 4 przykładają się do udźwiękowienia gry. Widać, że nie będzie to element wykonany przez nich po macoszemu, ponieważ nawet to, jak opowiadają o swojej pracy, wskazuje na pasjonatów.

Dźwięk i muzyka w grach to niewidzialne spoiwo, które wspiera narrację i wiąże gracza z jego postacią oraz jej działaniami podczas rozgrywki. Udźwiękowianie gier to ekscytujące przedsięwzięcie artystyczne, którego nie widać, tylko słychać. Można je jednak poczuć całkiem dosłownie, gdy fale dźwiękowe przenikają nasze ciało, w zależności od tego, na czym słuchamy. To niesamowite medium, które może również wpłynąć na to, jakie emocje czujemy podczas gry. Często jest to działanie subtelne, innym razem wyolbrzymione, ale zawsze na bieżąco wspierające rozgrywkę.

Czytaj też: Far Cry 6 porównany i okazuje się, że nie ma co myśleć nad wyborem urządzenia

Firma podejmuje działania mające na celu poszerzenie doświadczeń dla osób z wadami słuchu lub wzroku. W przygotowaniu są różne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, o których więcej zostanie opowiedziane w przyszłości.

Wszystko wydaje dźwięki

Blizzard chce, aby jego produkcja była w pełni udźwiękowiona. Brzmi to, jak oczywistość, ale wystarczy spojrzeć na zniszczalne obiekty interaktywne. Zespół ds. interaktywnych obiektów stworzył w Diablo IV setki niesamowicie szczegółowych obiektów zniszczalnych. Ze względu na niezwykłą liczbę szczegółów chciano, aby ich zniszczeniu towarzyszyły wiarygodne i zgodne z zasadami fizyki dźwięki. Deweloperzy włożyli dużo wysiłku w to, aby wszystkie obiekty miały ekstremalnie przyjemny odgłos rozpadu, a jednocześnie dodali drobne dźwięki, które towarzyszą kawałkom odłamującym się i latającym po pomieszczeniu.

Efekt jest niesamowity! Bez względu na to, jak rozpadnie się dany przedmiot, dokładnie słyszymy, jak poszczególne odłamki upadają na ziemie. Jeszcze tylko, żeby tak szybko nie znikały…

Potężny ognisty pocisk to… palący się kawałek drewna

Blizzard pokazał również, jak tworzy niektóre dźwięku do Diablo 4. Sesja nagraniowa na pustyni zaowocowała udźwiękowieniem czarów czarodziejki.

Umiejętność Ognisty Pocisk to nagranie audio będące zestawem trzaskających i szumiących płomieni, które pochodziły z suchego drewna.

Czytaj też: Cheaty do Battlefield 2042 już są dostępne na PC

Zabawnie ma się jednak sprawa z obrzydliwym Żywicielem Much. Ta przerażająca bestia, która wydaje straszne odgłosy to tak naprawdę nagranie… tłuczonej kapusty i melonów, gniecionego majonezy, salsy i sosu tysiąca wysp. Strach się bać!