Reklama
aplikuj.pl

Masz Atari VCS albo szukasz komputera do salonu? Koniecznie sprawdź tę nowość

Masz Atari VCS,Atari VCS,

Przed kilkoma tygodniami Atari VCS trafiła do sprzedaży detalicznej po trzech latach od kampanii IndieGoGo i teraz jest dostępna do kupienia w cenie 299,99 dolarów. Za dodatkowe sto dolców kupujący mogą sobie zapewnić limitowane wydanie Walnut, które dorzuca do zestawu limitowany joystick i kontroler. Dziś sens wydawania ponad tysiąca złotych na tę retro konsolkę jest znacznie większy, bo właśnie Atari VCS doczekało się środowiska Google Workspace.

Atari VCS już z funkcjami Google, czyli jak zrobić z retro konsoli kolejną platformę PC

Atari postawiło tym samym kolejny krok w kierunku stworzenia w pełni funkcjonalnego komputera PC o niewielkich rozmiarach do salonu. Od dziś obok gier, przeglądarki oraz aplikacji do strumieniowania Atari VCS zapewnia teraz również natywny dostęp do Gmaila, Dysku Google, Kalendarza, Prezentacji, Arkuszy i Dokumentów. W nich funkcjonujemy poprzez sterowane za pomocą aplikacji Atari VCS Companion lub po prostu myszki i klawiatury.

Czytaj też: Ekran iPada Pro nowej generacji zapowiada się na rewolucję, dzięki OLEDowi od LG Display

Teraz więc zastosowanie tej konsoli zamkniętej w kompaktowej i stylowej obudowie zostało znacząco rozszerzone. Atari VCS może teraz służyć nie tylko do grania i oglądania, ale też pracy, czy nauki. Innymi słowy, firma zrobiła z tej platformy coś na wzór miniaturowego komputera do salonu, którego wpinamy do telewizora i cieszymy się znacznie bardziej rozbudowanym zapleczem Smart.

Czytaj też: Nowe polskie DDR4 IRDM. Co przygotowała firma Goodram?

Zwłaszcza że po stronie systemu możemy zainstalować zarówno Windowsa, jak i Linuxa, a nawet ChromeOS wedle swoich własnych preferencji. Z kolei kwestia specyfikacji zamyka się w specjalnie przystosowanym do sprzętu APU Ryzen R1606G z rdzeniem graficznym Vega 3, 8 GB pamięci DDR4 i 32 GB pamięci masowej eMMC. Te ostatnie w razie potrzeby można rozszerzyć.