Reklama
aplikuj.pl

Jak obejść ograniczenie LHR? Wystarczy kopać dwie kryptowaluty

Górnicy pokonali NVIDIA, lokada wydajności rdzeni LHR zniesiona, blokada LHR, rdzenie LHR, GeForce LHR

NBMiner już dawno pokonał (w pewnym stopniu) ograniczenie LHR, które przed kilkoma miesiącami NVIDIA wprowadziła w swoich kartach graficznych. Jednak sprawiał, że ich wydajność z ograniczenia do 50% wzrastała do 70%, pozostawiając „stracone” 30% wydajności. Oprogramowanie T-Rex sobie z tym radzi i przez to właśnie można powiedzieć, że w pewnym stopniu ograniczenie LHR złamano.

T-Rex pozwala obejść ograniczenie LHR w sprytny sposób

Zacznijmy może od tego, że procesory graficzne większości kart GeForce RTX 3000 są wariantami LHR, a więc tymi, ograniczającymi wydajność w obliczeniach związanych z kryptowalutami o 50%. To skuteczny sposób na obniżenie zysku z kopania, więc i zniechęcenie górników, jednak T-Rex razem z NBMiner obchodzą to, zwiększając wydajność do 70%. Różnica między tymi podejściami sprowadza się do funkcji w T-Rex, które pozwala teraz użytkownikom kopać do dwóch różnych kryptowalut jednocześnie, co wykorzystuje pozostałe 30% mocy do wydobycia czegoś innego.

Czytaj też: Standard PCIe 6.0 prawie sfinalizowany. Aż osiem razy wydajniejszy od PCIe 3.0

To tak naprawdę obecnie jedyne rozwiązanie zapewniające możliwie najwyższą wydajność przy kopaniu kryptowalut z kartami LHR. Jednak nadal żadne oprogramowanie nie jest w stanie całkowicie pokonać tego ograniczenia. W przypadku T-Rex, przy włączeniu nowej opcji podwójnego kopania, użytkownicy mogą poświęcić do 30% wydajności na kopanie ETH, a pozostałe 70% na inną kryptowalutę.

Czytaj też: W Warszawie powstanie Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją

Odwrócenie tych proporcji jest niemożliwe i zważywszy na różne wymogi konkretnych kryptowalut, nie każda karta graficzna Ampere będzie w stanie obsłużyć wszystkie kombinacje głównie przez ograniczenie do 8 GB pamięci VRAM.