Reklama

GTA The Trilogy z wysoką ceną? Ile może chcieć Rockstar?

gta the trilogy

W sieci pojawiła się oferta sprzedaży GTA The Trilogy. Jaką kwotę będziemy musieli przeznaczyć na zestaw oferujący trzy, kultowe produkcje? Czy ogłoszona cena jest oficjalna?

GTA The Trilogy w końcu zapowiedziane

Od kilku miesięcy słyszeliśmy o odnowionej kolekcji gier z serii GTA. Plotki pojawiały się niemalże co tydzień, a w ostatnim czasie wyciekało już wszystko, łącznie z logami, ikonami czy grafikami promocyjnymi. Rockstar przeciągał jednak zapowiedź, ale w końcu nadszedł ten dzień. Potwierdzono istnienie GTA The Trilogy w skład, którego wchodzi odnowione Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto Vice City oraz Grand Theft Auto San Andreas.

Czytaj też: Marvel’s Avengers miało nie dawać przewagi płacącym. Miało…

Rockstar zapowiada, że tytuły otrzymają odświeżenie grafiki oraz wiele usprawnień, które sprawią, że archaiczne mechaniki przestaną przeszkadzać. Niedawno próbowałem grać w Grand Theft Auto San Andreas z PS2 odpalonym na PS5 i w ten sam tytuł, oparty o wersję mobilną, na Xbox Series X. Tragedia. Dziś czerpanie przyjemności z tych gier możliwe jest tylko na PC.

Data premiery „coming soon”

Rockstar nie zdradził jednak najważniejszej informacji – kiedy będziemy mogli zagrać w GTA The Trilogy? Zanim usłyszeliśmy oficjalnie o grze, pojawiały się plotki mówiące o przełomie 2021 i 2022 roku. Oficjalna informacja to „wkrótce”, ale informator Tom Henderson podaje, iż data jest już wyznaczona.

Czytaj też: Udźwiękowienie Diablo 4. Diabeł tkwi w szczegółach

Jego zdaniem GTA The Trilogy pojawi się w sprzedaży od 11 listopada 2021. Na tą właśnie date przeznaczone zostały budżety marketingowe dla agencji reklamowych. Oczywiście data premiery może się jeszcze zmienić, ale póki co – 11 listopada. Będzie starcie z The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition!

Cena GTA The Trilogy

Wraz z ogłoszeniem gry nie otrzymaliśmy również informacji na temat ceny produkcji. Gracze mają różne oczekiwania wobec tej kwoty, a wszystko zależy od tego, jak bardzo tytuły zostaną odświeżone. Sklep Base.com dodał jednak produkcje do swojej oferty i ich zdaniem GTA The Trilogy będzie kosztować na Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox one – 60 funtów.

Istnieje jednakże jeszcze droższa wersja gry, która przeznaczona jest na PlayStation 5 i Xbox Series X. W tym przypadku sklep ustawił cenę na poziomie 70 funtów. Czy takie są oficjalne ceny czy też sklep wcześnie po prostu dodał ofertę sprzedaży i strzela z cenami – nie wiadomo.