Reklama
aplikuj.pl

Pamięci SLC od SkyHigh Memory już na 1 xnm procesie technologicznym

Pamięci SLC od SkyHigh Memory już na 1 xnm procesie, SLC od SkyHigh Memory

Firma SkyHigh Memory rozszerzy swoją ofertę pamięci NAND SLC, czyli obecnego Białego Kruka na rynku dysków półprzewodnikowych, o trzy nowe układy różniące się pojemnością. Pierwsze dwa najpojemniejsze są już dostępne do testowania i próbkowania przez firmy trzecie, a trzeci doczeka się tego w styczniu 2022 roku.

Ruszyła produkcja SLC od SkyHigh Memory na 1 xnm procesie

Mowa dokładnie o 4-, 2 i 1-gigabitowych kościach ML-3 pamięci SLC NAND Flash SPI, które będą produkowane z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanej w tym sektorze technologii, czyli 1 xnm. Te pamięci trzeciej już generacji będą przeznaczone do pracy z różnymi interfejsami i uzupełnią obecną ofertę firmy, obejmującą podobne układy, ale w formie pamięci 4-16 Gb.

Czytaj też: Jak obejść ograniczenie LHR? Wystarczy kopać dwie kryptowaluty

Te mniej pojemne NAND są przeznaczone do obsługi systemów o wysokiej niezawodności, które przechowują krytyczne dane i działają w środowisku o wysokich temperaturach, bo rzędu ponad 105 stopni Celsjusza. Posiadają własny silnik zapobiegający błędom ECC, różne funkcje bezpieczeństwa i oferują aż 1 Mb pokład OTP, będący najbardziej pojemny na całym rynku układów pamięci SLC.

Czytaj też: Tani dysk do PlayStation 5? Premiera Addlink A90 i A92

Ogólnie cała rodzina SPI SLC NAND firmy SkyHigh Memory zalicza się do pierwszej generacji pamięci SLC NAND z interfejsem szeregowym. Sprzedaje się je w formie 8-pinowej obudowy LGA (6 mm x 8 mm), która oszczędza miejsce na płytce i upraszcza jej układ płytki.