Reklama
aplikuj.pl

Piękny marketing Battlefield 2042 i problemy deweloperów

battlefield 2042

Wydawało się, że dostaniemy Battlefielda idealnego. Battlefield 2042 wyglądał tak dobrze na materiałach promocyjnych, że to nie mogło się nie udać. A jednak, coś jest z grą nie tak.

Battlefield 2042 zaczął się idealnie

Przepięknie przedstawiono nam Battlefield 2042. Zwiastun produkcji wskazywał na to, że DICE idealnie zrozumiało, czego chce społeczność i właśnie nad tym kończy prace.

Tutaj zgadzało się wszystko, a Activision-Blizzard ze swoim Call of Duty Vanguard wydawali się zupełnie przegrani w tym roku.

Beta Battlefield 2042 wypadała… słabo?

Sam spędziłem trochę czasu w becie w Battlefield 2042 i nie byłem do końca zachwycony tym, co przygotowano. Produkcja na ten moment ma u mnie status „zagram 10 godzin w ramach EA Play”, ale dalej nie wiem, czy przekona mnie to do dalszej zabawy.

DICE stworzyło podstawy fajnej gry, ale mam wrażenie, że przed tytułem jeszcze masa pracy, bo dopiero teraz powinien zacząć się etap produkcji, który skupiłby się na stworzeniu tytułu, który będzie się chciało godzinami grać.

Czytaj też: Soundtrack Guardians of the Galaxy jest po prostu niesamowity

Opinie graczy również nie są szalenie pozytywne i raczej odczucia są dość przeciętne. Tragedii nie ma, ale każdy ma już dość tego, że znowu Battlefield nie jest produkcją od premiery doskonałą, a tym razem wygląda jeszcze jakby był nieskończony.

Stara wersja bety?

Co ciekawe, DICE poinformowało graczy, że build gry bety ma kilka miesięcy i nawet na materiałach promocyjnych widzieliśmy już nowszą wersję. Rzeczywiście, w branży growej może się zdarzyć taka sytuacja, ale… kilka miesięcy różnicy? To jest trochę przesada. Czy, aby jednak na pewno build gry jest tak stary? Ostatnie informacje od informator Toma Hendersona wskazują na to, że testowa wersja gry wcale nie była tak stara i ma najwyżej kilka tygodni różnicy.

Widać jednak, że coś jest tutaj nie tak. Dziwne wersje gry, niesatysfakcjonująca rozgrywka, milczenie DICE, przesuwanie daty testów gry…

Battlefield 2042 jest w tarapatach

Ten sam informator donosi, że Battlefield 2042 ma problem. Produkcja gry nie przebiega tak jak powinna i deweloperzy zaczynają o tym anonimowo rozmawiać z mediami. Po pierwsze – potwierdzono, że build bety rzeczywiście nie był tak stary, jak to jest przedstawiane.

Czytaj też: Diablo 2 Resurrected znów nie działa. Zniknęły postacie graczy

Po drugie, osobami decyzyjnymi przy Battlefield 2042 są osoby odpowiedzialne za Battlefronta 2, którzy podobno zachwycili się Modern Warfare z 2019 roku i po prostu zażądali stworzenia tego samego. Pozbycie się klas, mniejsze nastawianie na nagradzanie gracza za wykonywanie danych czynności – to wszystko przez to, że „góra” chce mieć swoje Modern Warfare. Zarządzający projektem mają tylko wydawać polecenia „co ma być zrobione” i są głusi na sugestie i rady od reszty zespołu.

Trzecia sprawa to to, że deweloperzy DICE wiedzą, że to co tworzą może zaszkodzić firmie i zaczynają bać się o swoje stanowiska. Podobno niektórzy z nich są już w trakcie rozmów ze znajomymi z innych studiów, aby w razie czego zaliczyć miękkie lądowanie po porażce Battlefield 2042.