Reklama
aplikuj.pl

[Aktualizacja] Oppo K9s powiększy rodzinę K9. Co zaoferuje?

Oppo K9s powiększy rodzinę K9. Co zaoferuje?

Już wkrótce Oppo zaprezentuje nowego członka rodziny K9. Sprawdźmy więc, jakie zmiany zobaczymy w Oppo K9s względem innych modeli.

[Aktualizacja 18.10]

Dziś dowiedzieliśmy się, że Oppo K9s wyposażony zostanie w silnik liniowy X, który zapewni wyraźniejsze wibracje dostosowane do różnych scenariuszy. Do tego Oppo podjęło współpracę z producentem klawiatur Dujia, by wprowadzić funkcję symulacji wibracji do wirtualnej klawiatury w smartfonie. Będzie ona obsługiwać 3 rodzaje efektów świetlnych, 4 różne skórki, a wspomniany wyżej silnik zasymuluje wrażenia wibracji znane z fizycznych klawiatur mechanicznych.

[Aktualizacja 15.10]

Oppo poinformowało dzisiaj, że model K9s trafi na rynek chiński już 20 października. Przy okazji zapowiedziano również, że smartfon, wraz z innymi urządzeniami producenta, będzie dostępny w ramach wyprzedaży 11.11.

Dzięki temu, że Oppo K9s dostępny jest już w ramach rezerwacji na na JD.com i Suning.com, dowiedzieliśmy się, że trafi do sprzedaży w dwóch wariantach 8 GB RAM + 128 GB pamięci i 6 GB RAM + 128 GB pamięci. Oznacza to, ze poprzednie doniesienia o istnieniu wariantu z 256 GB pamięci wbudowanej okazały się nieprawdziwe.

______________

Duży ekran, bateria i odświeżanie 120 Hz, czyli Oppo K9s w szczegółach

Konstrukcyjnie, względem modeli K9 i K9 Pro, nie zauważymy zbyt dużych różnic. Smartfony są do siebie podobne wizualnie, jednak Oppo zdecydowało się tutaj na kilka zmian w kwestii specyfikacji, jak dowiadujemy się z najnowszych doniesień.

Czytaj też: Aplikacja Pasażera od iTaxi jest już dostępna w nowej wersji

Dostajemy więc słabszy chipset Snapdragon 778G, wspierany przez 6 lub 8 GB pamięci RAM. Plotki wskazują na 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Zamiast obecnego w pozostałych modelach K9 ekranu AMOLED mamy tu LCD o przekątnej 6,59 cala i rozdzielczości Full HD+ oraz częstotliwości odświeżania 120 Hz.

Czytaj też: Redmi Note 11 Pro zachwyci nas szybkością ładowania

Bateria ma mieć pojemność 5000 mAh i będzie obsługiwać szybkie ładowanie 30 W VOOC 4.0. Dowiedzieliśmy się też kilku szczegółów dotyczących aparatów. Oppo K9s ma być wyposażony w aparat do selfie 16 Mpix oraz aparat główny 64 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix i czujnik pomocniczy 2 Mpix.