Reklama
aplikuj.pl

Pierwszy składany smartfon Oppo. Poznaliśmy nowe szczegóły

Pierwszy składany smartfon Oppo - nowe szczegóły

Już od dłuższego czasu wiemy, że kolejni producenci chcą wkroczyć na rynek ze swoimi składanymi urządzeniami. Jednym z nich jest Oppo. Co już wiemy na temat tego smartfona?

Co zaoferuje nam składany smartfon Oppo?

Producenci telefonów chcą konkurować z serią Galaxy Z Fold, która zdecydowanie króluje na rynku składanych urządzeń. Swojego „Folda” robi, wedle informacji, nawet Google. Oppo oczywiście też ma taki plan, o czym wiemy już od kilku miesięcy. Co jakiś czas pojawiają się kolejne szczegóły na temat tego modelu. Najnowsze dostarczył nam teraz niezawodny leakster Digital Chat Station.

Czytaj też: Oppo K9s powiększy rodzinę K9. Co zaoferuje?

Pierwszy składany Oppo ma być podobny do Galaxy Z Fold. Wyposażony będzie w wewnętrzny składany ekran OLED o przekątnej 7,8 lub 8 cala. Podobno ma mieć rozdzielczość 2K i częstotliwość odświeżania 120 Hz. Nie znamy szczegółów zewnętrznego wyświetlacza. Leakster zdradził też co nieco odnośnie aparatów. W przypadku głównego czujnika mówi się o 50 Mpix Sony IMX766, zaś przednia kamerka ma mieć 32 Mpix. Nie wiemy, czy Oppo zdecyduje się na umieszczenie jej pod ekranem, choć raczej nie ma się co tego spodziewać.

Czytaj też: Galaxy A13 5G pozuje na renderach

Składany smartfon Oppo ma być wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 888, a działać będzie pod kontrolą Andoida 11 z nakładką ColorOS 12.

Nie wiemy, kiedy powinniśmy spodziewać się premiery tego modelu. Możliwe, że będzie to miało miejsce w pierwszej połowie 2022 roku.