Reklama
aplikuj.pl

Powstaje mapa proekologicznych inicjatyw w Warszawie. Działasz? Zapisz się!

mapa proekologicznych inicjatyw w Warszawie, mapa proekologicznych inicjatyw

Jeśli mieszkacie w Warszawie lub na jej obrzeżach i środowisko nie jest Wam obojętne, to koniecznie zapamiętajcie dwie nazwy – Innogy oraz E.ON. Już pod koniec bieżącego roku firma Innogy zmieni się bowiem w E.ON i pod tą nazwą będzie kontynuować swoją ciekawą inicjatywę, której owocem będzie ciągle poszerzana mapa proekologicznych inicjatyw w Warszawie.

Mapa proekologicznych inicjatyw w Warszawie

Tworzona z Waszą pomocą mapa proekologicznych inicjatyw w Warszawie ma za zadanie zgromadzić w jednym miejscu różnego rodzaju instytucje oraz firmy, które realizują jakiekolwiek proekologiczne inicjatywy. Na ten moment mowa tylko o Warszawie i jej obrzeżach, choć baza danych jest dopiero budowana i w chwili pisania tego tekstu interaktywna mapa wspomina tylko o 10 dobrowolnie zgłoszonych inicjatywach.

Czytaj też: Nowe produkty Acera, czyli owoce konferencji Next@Acer

Klikając jeden ze znaczników lokacji, dostajemy informacje, jak ten ktoś przyczynia się do tego, aby na świecie żyło się lepiej. Przykładowo, architekt Paweł Wołejsza zgłosił się do tej inicjatywy, wspominając, że:

Projektuję budynki pasywne, w tym z betonu konopnego. Wspieram ideę zrównoważonej energii oraz ekologiczny proces budowy. Aktywnie angażuję się w propagowanie ekonomii cyrkularnej, współtworzę ekoprzewodnik […]

– czytamy na eon.innogy.pl

Czytaj też: Nowe Technologie Dla Dziewczyn. Ruszyła 7. edycja programu Intela i Perspektyw

Samo zgłoszenie jest proste i sprowadza się do wypełnienia przez upoważnioną osobę w firmie formularza i opisania, jakie to proekologiczne rozwiązania stosuje w swoim przedsiębiorstwie. Wszystko po to, aby stworzyć wielką bazę danych tego typu inicjatyw i tym samym inspirować innych.