Reklama
aplikuj.pl

Jaki używany samochód sprzedaje się najszybciej i nawet za wyższą cenę od nowego?

Model 3 Tesli, Model 3, Tesla Model 3

Jak podaje serwis Electrek, Tesla Model 3 jest obecnie uważany za najlepiej sprzedający się samochód używany w USA. Jego popularność jest na tyle wysoka, że przy obecnej sytuacji na rynku doprowadziło to do zjawiska, że sprzedaje się drożej od nowych egzemplarzy.

Model 3 Tesli ma branie. Poznaliśmy obecnie to, który używany samochód sprzedaje się najszybciej

Rynek używanych samochodów elektrycznych nadal radzi sobie dobrze i jest ku temu jeden główny powód. Jest bowiem nie tyle kroplą w oceanie, ile wiadrem wody w wielkim basenie, jeśli idzie o udział na ogólnym rynku w porównaniu do spalinowych modeli. To z kolei doprowadza do wysokich cen używanych Modeli Tesli, co wzrosło jeszcze bardziej po stracie ulgi podatkowej po przekroczeniu 200000 dostaw Tesli w USA.

Czytaj też: Kierownica z ekranem? Nowy patent Hyundaia na to wskazuje

Dodajcie do tego obecne niedobory na rynku półprzewodników, które doprowadzają do spowolnienia, a nawet całkowitego zaprzestania produkcji nowych samochodów i voila – ceny używanych samochodów naturalnie zostaną wywindowane. W tej nieciekawej sytuacji raport z iSeecars wskazał to, który używany samochód sprzedaje się najszybciej i padło na Model 3 Tesli.

Czytaj też: Oto najszybsze Audi z napędem na wszystkie koła. Rekord zdobyło Audi S2

Ten podstawowy BEV w ofercie firmy średnio znajduje nowego właściciela po 16 dniach, a jego cena wynosi średnio 47453 dolarów, podczas gdy zupełnie nowy egzemplarz Modelu 3 w USA kosztuje… 42000$.