Reklama
aplikuj.pl

MSI ARMOR powraca. Rodzina kart graficznych dała życie nowości AMD

MSI ARMOR

Wygląda na to, że MSI, po dwóch latach od ostatniej wprowadzonej na rynek karty graficznej z rodziny ARMOR, powróci do niej, wykorzystując premierę karty AMD Radeon RX 6600. Innymi słowy, seria MSI ARMOR powraca.

Rodzina kart graficznych MSI ARMOR powróciła

Tak przynajmniej wynika z informacji serwisu Videocardz, który pochwalił się otrzymaniem kluczowego renderu na skrzynkę pocztową. Ten przedstawia kartę graficzną MSI Radeon RX 6600 ARMOR, która nie jest może pierwszą (świat widział już identycznego RX 590), ale oznacza powrót producenta do swojej porzuconej przed dwoma laty serii.

Czytaj też: DDR5 kompatybilne z LEGO. Galax pokazał swoje moduły z rodziny GAMER

Podobnie jak wszystkie modele Radeon RX 6600, ta karta nie jest fabrycznie podkręcona i wykorzystuje dawny projekt chłodzenia, którego zaczerpnięto sprzed ponad 3 lat. Nie odpowiada on nawet temu odświeżonemu z 2019 roku z okazji kart RTX 2000 SUPER, czyli ostatniego bastionu MSI ARMOR, którego zastąpiła seria MECH.

Czytaj też: Intel pokazał swój wielomodułowy procesor Sapphire Rapids z HBM

Z nią zresztą RX 6600 ARMOR ma wiele wspólnego, bo prawie pewne jest, że ta karta zapożycza wiele od modelu RX 6600 Mech X1 V1 (render widoczny na samej górze).