Reklama
aplikuj.pl

Gdzie Valve nie może, tam Epic pomoże, czyli blokada na gry z blockchain

Valve steam, gry z blockchain

Po wielu incydentach Valve postanowiło sprowadzić swoją politykę przyjmowania gier na platformę Steam do podstawowych reguł. Dziś te uległy aktualizacji i zaczęły obejmować również specyficzne tytuły, bo gry z blockchain i NFT , czyli technologiami związanymi z kryptowalutami.

Gry z blockchain wyeliminowane ze Steama. Powód? Jeszcze nie wiadomo, ale jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to…

Konto SpacePirate Games na Twitterze jako pierwsze poinformowało o zaktualizowanych regułach Valve, które spowodowały usunięcie wspomnianego rodzaju gier z platformy. Nie bez powodu, a dlatego, że SpacePirate Games to tak naprawdę deweloper, który stworzył tego typu grę i umieścił ją na Steamie.

Czytaj też: Dragon Age 4 porzuca część konsol

AMD Blockchain Game Alliance, gry Blockchain Game Alliance

Mowa o grze Age of Rust, która wykorzystuje technologię blockchain. Valve nie podoba się to, że za jej pośrednictwem klienci mogą dokonywać transakcji kryptowalutami lub wymieniać się tokenami NFT, co jest nieco zastanawiające, jak na wieloletnie funkcjonowanie rynku Steam. Tam przecież również zachodzą wymiany przedmiotami o wartości w rzeczywistym świecie.

Czytaj też: Dying Light na PS5. Doczekaliśmy się

Nadal nie doczekaliśmy się komentarza Valve, ale na wiadomość o tym zareagowała konkurencja. Współzałożyciel i obecny CEO firmy, Tim Sweeney, dumnie stwierdził, że jego platforma cyfrowej dystrybucji gier (Epic Games) jest otwarta na gry wykorzystujące technologię blockchain.