Reklama
aplikuj.pl

Bloodborne 2 i remaster „jedynki” w końcu powstają?

bloodborne 2

Bloodborne to tytuł wokół którego powoli rodzi się mgiełka tajemniczości. To jedna z tych gier, które wyszły, zamiotły konkurencję, zgarnęły oceny 10/10 i… zniknęły. Zrobiły swoje i tyle o nich słyszeliśmy. Jakie są więc szanse na Bloodborne 2?

Bloodborne 2 – legenda, mit, plotka

O Bloodborne 2 można było znaleźć już całą masę przecieków. Wygląda na to, że gdzieś tam w historii toczyły się jakieś wstępne prace albo trwają od dłuższego czasu, ale to zaledwie zalążki gry. Było jednak też wiele przecieków od osób, które chciały sobie „zbudować markę” na tym, że poprawnie przewidziałyby, jak będzie wyglądać Bloodborne 2.

Czytaj też: Dragon Age 4 porzuca część konsol

W końcu nie jest trudno wymyślić sobie, jak może wyglądać nowe Bloodborne. Spróbujemy? W tej chwili mógłbym strzelić, że… Bloodborne 2 powstaje na PS5 i grę robi inne studio, a tytuł zaoferuje kilka nowych usprawnień, które nie ułatwią rozgrywki, ale ją uprzyjemnią. Voila! Czy to samo można powiedzieć o niemalże każdej grze? Oczywiście. Ważne jest zatem to, aby jednak nie porywać się na każdy przeciek z 4chana i jeśli już, to wierzyć bardziej sprawdzonym źródłom.

Bloodborne 2 i remaster Bloodborne

A co mówią źródła, którym można bardziej zaufać, bo nie raz udowodniły, że mają swoje dojścia w wielkich studiach? Nick Baker z podcastu XboxEra nie raz potwierdzał kilka wieści dotyczących… PlayStation. Tak, wiem. Nazwa jego podcastu może zmylić.

Czytaj też: Ogromny wyciek GTA The Trilogy. Opis gry, wymagania oraz grafiki

Co na temat marki Bloodborne Nick zdradził w ostatnim czasie? Z tego co słyszał – odnowione Bloodborne 1 powstaje jako tytuł na PlayStation 5. Co ciekawe, produkcją zajmuje się Bluepoint Games, czyli autorzy m.in. remake’u Demon’s Souls. Zanim ktoś powie, że to niemożliwe, bo gra musi być stworzona przez From Software, przypominam, że marka Bloodborne nie należy do From, a do Sony. Tytuł może być więc równie dobrze tworzony przez każde inne studio należące do PlayStation Studios.

To jednak nie wszystkie wieści! Podobno pierwsze Bloodborne ma również trafić na komputery PC. Dowiedzieliśmy się również, że Bluepoint Games ma pracować nad Bloodoborne 2! Tutaj ktoś może zwrócić uwagę, że Sony zapowiadało, iż deweloperzy z Bluepoint będą teraz pracować nad „oryginalnymi treściami”. I… to się zgadza. Jednak musimy pamiętać, że nikt nigdy też nie powiedział, że ta „rzecz” będzie nową marką. Wszystko zatem zdaje się do siebie pasować. Oby tym razem informacje okazały się w 100 procentach zgodne z prawdą!