Reklama
aplikuj.pl

Przyszła platforma dla BMW Serii 3 nowej generacji, czyli Neue Klasse

BMW Serii 3 nowej generacji, Neue Klasse, BMW Serii 3 nowej generacji,

Chociaż obecna generacja BMW Serii 3 ma ledwie trzy lata i nie doczekała się nawet odświeżenia, serwis Autocar ma już informacje na temat tego, co przyniesie przyszłość. Poznaliśmy pierwsze szczegóły o Neue Klasse – będzie to platforma dla BMW Serii 3 nowej generacji.

BMW Serii 3 nowej generacji i jej elektryczne podstawy

Wedle najnowszego raportu, w 2025 roku na rynek wejdzie dedykowana dla modeli elektrycznych platforma Neue Klasse, którą wewnętrznie w firmie określa się mianem NK1. Ta wreszcie sprawi, że elektryczne BMW Serii 3, inaugurujące wprowadzenie tej platformy na rynek, zamiast bazować na platformie z myślą o spalinowych silnikach, sięgnie po idealnie skrojone dla siebie podstawy. Co ciekawe, ponoć nie wyprze z rynku spalinowych BMW Serii 3, bo te ciągle będą sprzedawane na starej platformie.

Czytaj też: Volvo pokazało pierwszy na świecie pojazd z ekologicznej stali

Różnice między spalinowymi, a elektrycznymi BMW Serii 3 sprawią, że te drugie będą posiadały dłuższy rozstaw osi i płaską podłogę, co zagwarantuje znacznie bardziej przestronne wnętrze. Doczekamy się ponoć zarówno wersji z pojedynczym silnikiem i napędem na tylne koła, jak i mocniejszym xDrive z dwoma silnikami elektrycznymi. Krótsze zwisy z obu stron są pewne, jak również zastosowanie aluminium oraz włókna węglowego w celu minimalizacji dodatkowej wagi związanej z napędem elektrycznym.

Czytaj też: Specyfikacja Cybertrucka Tesli wyparowała. Co to oznacza?

Ponoć kabina tych elektrycznych BMW Serii 3 nowej generacji będzie składać się z materiałów z recyklingu, a po stronie napędu w grę wejdą wydajniejsze silniki elektryczne, ładowanie mocą do 350 kW i zasięg przekraczający 700 km. Pewny jest też wydajny wariant M.