Reklama
aplikuj.pl

Nowojorska giełda przyjęła Bitcoina. To ważne wydarzenie dla kryptowalut

bitcoin, wartość bitcoin, paypal

Przyszłość kryptowalut jest niepewna, ale związane z nimi zainteresowanie, które rośnie z roku na rok, jasno wskazuje, że nie jest to już niszowy temat. Zwłaszcza że od dziś, 19 października, oficjalnie można już inwestować w króla wśród krypto w jednej z największych instytucji biznesowych na świecie. Wszystko przez to, że nowojorska giełda przyjęła Bitcoina.

Co oznacza to, że nowojorska giełda przyjęła Bitcoina?

To oznacza, że Bitcoin po raz pierwszy wszedł na giełdę nowojorską, umożliwiając inwestorom inwestowanie w tę kryptowalutę bez bezpośredniego jej posiadania, bo za pośrednictwem konwencjonalnych kont maklerskich.

Czytaj też: Najbardziej absurdalna wiadomość o handlu kryptowalutami, jaką przeczytacie. Chomik lepszym traderem od funduszy

Zapomniane hasła dostępem do fortun, kryptowalutowe szaleństwo, hasła kryptowaluty, portfele kryptowalut, dostęp do portfeli kryptowalut

Jak podaje The New York Times, ProShares ruszyło z funduszem giełdowym ETF na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych, który jest związany z kontraktami terminowymi właśnie na Bitcoiny.

Czytaj też: Jak obejść ograniczenie LHR? Wystarczy kopać dwie kryptowaluty

W rozmowie z magazynem dyrektor generalny ProShares stwierdził, że „2021 zostanie zapamiętany za ten kamień milowy”, zapewniając inwestorom „wygodny dostęp do Bitcoina”. Jest to ważny krok dla wszystkich kryptowalut, bo już od dekady przedsiębiorcy i tradycyjne firmy finansowe zainteresowane nimi, próbują uzyskać pozwolenie na uruchomienie Bitcoin ETF w Stanach Zjednoczonych. Większość ich wniosków są stale opóźniane lub odrzucane.