Reklama
aplikuj.pl

God of War na PC to dzieło innej ekipy, która może już pracować nad Ragnarokiem

god of war

God of War na PC już teraz jest hitem sprzedażowym na Steam. Okazuje się jednak, że tak chętnie kupowany przez graczy port komputerowy, nie jest tworzony przez oryginalnych twórców. Kto zatem odpowiada za tę wersję?

God of War na PC

Choć na stronie Steam God of War czytamy, iż za produkcję przeniesienia gry na komputery, odpowiedzialne jest Sony Santa Monica Studio, czyli autorzy oryginalnej gry, to jednak nie jest to prawdą. Jak to zatem wygląda i kto pracuje przy tym wyczekiwanym projekcie?

Czy studio ma odpowiednie doświadczenie? Graczy, którzy już teraz kupili God of War na Steam jest cała masa, ponieważ krótko po zapowiedzi tytułu, gra stała się bestsellerem na platformie Valve. Pierwsze miejsce zdobyto błyskawicznie, bo zapewne zaufano też dobremu deweloperowi. Za port opowiada jednak inna ekipa!

Sony Santa Monica Studio rzeczywiście jest obecne przy produkcji God of War na PC, ale tylko jako nadzór całego projektu. Czujne oko deweloperów sprawdza postępy prac innej ekipy. Kim są zatem nowi twórcy? Jest to Jetpack Interactive. Nic Wam to nie mówi? Być może portfolio zlokalizowanego w Vancouver studia Was uspokoi.

Czytaj też: Specjaliści Battlefield 2042 budzą kontrowersje

Wychodzi bowiem na to, że Jetpack Interactive, to nie są osoby bez doświadczenia, a ich firma działa od kilku lat. Głośniejsze produkcje, przy których pracowali to np. ORCS MUST DIE! Unchained, które przenieśli na PlayStation 4 z PC. Jeśli graliście w Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2, to również mogliście ich ocenić. W przypadku tej produkcji świadczyli wsparcie podczas procesu tworzenia.

To jednak nie koniec ich gier. W przeszłości pracowali również przy NBA Live 14, NBA Live 15 oraz NBA Live 16. W każdej z tych odsłon świadczyli pomoc dla głównych deweloperów, ale także tworzyli interfejs, grafiki oraz co nieco designowali. Ich pracę mogliście również zobaczyć w przypadku Dark Souls, gdzie wspierali innych deweloperów przy wersji gry przeznaczonej na Steam.

Można zatem być w miarę spokojnym o stan techniczny produkcji na premierę. Wydaje się, że deweloperzy mają doświadczenie w portowaniu gier na inne platformy, a wsparcie Sony Santa Monica na pewno im pomoże.

God of War Ragnarok na PC?

Co ciekawe, być może już trwają bardzo wstępne prace na portem God of War Ragnarok na PC. Sony zapowiadało już, że konsole PlayStation mają pierwszeństwo przed PC i nigdy nie będzie tak, że deweloperzy będą zmuszeni do prac nad dwoma wersjami. Gra ma korzystać z mocy z PS5, a dopiero potem być ewentualnie przenoszona na PC.

Czytaj też: Zwiastun GTA The Trilogy! Wszystko co wiemy o zestawie gier

Wygląda na to, że jest to prawda, bo choć Sony Santa Monica nie pracuje nad God of War Ragnarok na PC, to jednak jeden z deweloperów Jetpack Interactive zdradził na swoim profilu LinkedIn, że projektem, nad którym pracuje jest God of War Ragnarok. Czyżby zatem deweloperzy odpowiedzialni za port God of War, wstępnie szykowali się do przeniesienia następnej produkcji za kilka lat? Z drugiej strony, może to być błąd w opisie dewelopera gry, który z rozpędu dopisał podtytuł drugiej części.