Reklama
aplikuj.pl

GTA The Trilogy ocenzurowane, ale ładne

gta the trilogy

Gracze wciąż analizują dostarczone przez Rockstar materiały z nowych-starych odsłon GTA. Co tym razem odkryto i dlaczego gra tak dzieli społeczność? Czy decyzje deweloperów są słuszne?

GTA The Trilogy a cenzura

Serie Saints Row i Grand Theft Auto od lat wyśmiewały świat rzeczywisty. Wiemy już, że Saints Row tym razem lekko odpuszcza i nie będzie już tak wprost skupiało się na tym, aby wyśmiewać wszystko i wszystkich. Dla wielu GTA pozostawało jednak „tą grą”, która nie boi się innych i jest niepoprawna tam gdzie tylko może.

Gracze zauważyli jednak, że Rockstar ocenzurował sam siebie. O co konkretnie chodzi? Postać Phila Cassidy w Grand Theft Auto Vice City chodzi w koszulce, na której znajduje się flaga Skonfederowanych Stanów Ameryki, nazywanych również Konfederacją. Choć historia państwa USA jest zawiła, to w dużym skrócie – dziś flaga kojarzona jest z osobami, które popierają niewolnictwo.

Czytaj też: Specjaliści Battlefield 2042 budzą kontrowersje

Powinniśmy pamiętać, że Rockstar umieścił tę flagę na koszulce bohatera, biorąc pod uwagę kontekst całej jego historii i, że jest ona swoim komentarzem na jego temat. Sama postać ma też na celu wyśmiewanie tego typu person jak Phil Cassidy.

Jak widzicie na powyższej grafice, w odnowionej wersji gry – Phil Cassidy ma zmienioną teksturę koszulki. Tym razem zamiast flagi Konfederacji mamy czaszkę. Gracze dyskutują teraz, czy zabieg Rockstara jest rozsądny, biorąc pod uwagę to, że postać jest parodią? Od siebie dodam tylko, że powinniśmy również zaczekać na finalną wersję gry, ponieważ mogła też wystąpić w Rockstarze obawa o to, czy YouTube nie zablokuje nagrania (lub ograniczy jego zasięgu) jeśli znalazłaby się w zwiastunie wspomniana flaga.

GTA The Trilogy odnowione

Wciąż publikowane są również przeróżne porównania, analizujące poszczególne zmiany w odnowionych odsłonach GTA. Choć w polskim Internecie spotykam się z wieloma negatywnymi opiniami, to jednak produkcja na świecie raczej się podoba.

Czytaj też: God of War na PC to dzieło innej ekipy, która może już pracować nad Ragnarokiem

Nowe analizy ujawniają, jak znacząco poprawiono zasięg rysowania obiektów czy to, że klamki, które wcześniej były płaskimi teksturami – są dziś trójwymiarowe. Do tego modyfikacje udźwiękowienia, nowe animacje dla policji i… zapowiada się solidny tytuł!