Reklama
aplikuj.pl

Zdjęcia Audi Q6 E-Tron. Całkowicie zakamuflowany prototyp przed obiektywem

Zdjęcia Audi Q6 E-Tron, Audi Q6 E-Tron

Do połowy dekady Audi ma zamiar mieć w swojej ofercie aż 20 całkowicie elektrycznych modeli. Jednym z samochodów BEV w tym gronie będzie Audi Q6 E-Tron, którego egzemplarze powinny zacząć zjeżdżać z linii montażowych firmy w Ingolstadt w przyszłym roku. Dziś, dzięki zestawowi nowych zdjęć, możemy rzucić okiem na ich prototyp.

Najnowsze zdjęcia Audi Q6 E-Tron podczas testów

Jeśli pamiętacie Q4 E-Tron, to zapewne finalna wersja Audi Q6 E-Tron na 2023 rok Was nie zaskoczy. Stylistyki obu tych crossoverów powinny być do siebie bardzo podobne, choć oczywiście nie możemy być co do tego tacy pewni. Pewni jesteśmy jednak tego, co znajdzie się pod nadwoziem, a będzie to architektura PPE (Premium Platform Electric), którą rozwija Porsche i Audi.

Czytaj też: Kupno spalinowego samochodu nie ma sensu z finansowego punktu widzenia

Wiemy więc, że Audi Q6 E-Tron będzie mogło sięgnąć po 800-woltowy system elektryczny, kompatybilny z szybkim ładowaniem rzędu 350 kilowatów, które zresztą doczeka się najpewniej pary portów zarówno na lewym, jak i prawym tylnym błotniku. Po stronie zasięgu liczymy na około 500 km, o ile mowa o podstawowej wersji z pojedynczym silnikiem z napędem na tylne koła.

Czytaj też: Szef oddziału projektowego BMW o nowych samochodach. „Mają być odważne”

Nie powinno jednak zabraknąć również wersji RS, która czysto teoretycznie mogłaby zapewnić moc około 597 KM (439 kW) za sprawą dwóch silników elektrycznych (po jednym na każdej osi). Quattro będzie więc pewne, ale szczegóły pozostają nieznane.