Reklama
aplikuj.pl

Posłuchajcie BMW M4 CSL 2023 w testach na Nurburging

BMW M4 CSL 2023

Pewne jest, że BMW przygotowuje do debiutu jeszcze wydajniejszy wariant M4 nowej generacji. Podpowiada to nie tylko rozsądek, tradycja firmy, ale też najnowszy materiał, który wskazuje, że trwają już testy BMW M4 CSL 2023, który pozwala obejrzeć go w akcji.

Nagranie BMW M4 CSL 2023 w testach

Nowe BMW M4 CSL nie jest dla nas żadną tajemnicą, ale dzięki najnowszemu nagraniu możemy podsłuchać, jaki ryk wydaje z siebie jego układ napędowy. Kamuflaż daje jasno do zrozumienia, że w grę wchodzi ciągle prototyp, w którym jeszcze może się co nieco zmienić, ale jeśli idzie o wygląd, M4 CSL będzie po prostu jeszcze bardziej agresywniejszą M4.

Czytaj też: BMW Serii 7 nowej generacji na zdjęciach. Co pokazuje zakamuflowany prototyp?

Po stronie napędu w grę ma wejść 3,0-litrowy sześciocylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem, który napędza M3 i M4. Plotki wskazują, że ten będzie miał całe 548 koni mechanicznych mocy, co będzie stanowiło solidny wzrost z poziomu 510 KM oferowanych przez modele Competition. Szczegóły dotyczące reszty układu napędowego pozostają tajemnicą, ale wedle plotek, w grę może wchodzić wyłącznie napęd na tylne koła z automatyczną skrzynią biegów.

Czytaj też: Szef oddziału projektowego BMW o nowych samochodach. „Mają być odważne”

Wzrost mocy może dodatkowo zbiec się ze zmniejszeniem masy (usunięciem tylnych siedzeń?) czy pozbyciem się napędu na wszystkie koła, aby zwiększyć radość z jazdy i poprawić prowadzenie. Wszystko stanie się jasne dopiero w przyszłym roku, czyli w momencie, kiedy BMW oficjalnie zaprezentuje ten model.