Reklama
aplikuj.pl

PlayStation PC to nie żart, a VR to przyszłość Sony

playstation

Zapewne słyszeliście już o zmianie nazwy firmy Facebook na Meta. Co ciekawe, Sony też zmieniło nazwę oddziału PlayStation odpowiedzialnego za wydawanie gier na PC. PlayStation PC jest prawdziwe.

PlayStation na PC

Sony od jakiegoś czasu coraz śmielej wydaje swoje gry na komputery PC. Produkcje firmy trafiają na desktopy i możemy już teraz bez konsoli grać w Days Gone, Horizon Zero Dawn, a wkrótce i w God of War czy Uncharted 4.

To, co jednak dziwiło niektórych graczy to to, jaka firma zajmowała się wydawaniem gier Sony. Oczywiście, było to PlayStation, ale… PlayStation Mobile. Wyglądało to po prostu dziwnie i wprowadzało niepotrzebny zamęt.

Czytaj też: Zmiany w Diablo Immortal oraz… wymagania sprzętowe smartfonów?

Sony postanowiło zatem dokonać małej zmiany i od tej porty gry wydawane przez Sony na komputerach PC wydaje PlayStation PC. Tak, wiadomo, jak przedziwnie to brzmi, ale jest to oficjalna nazwa. Jak się jednak okazuje… to nie jedyna zmiana dokonana na Steam.

Platforma Valve podaje bowiem kilka danych na temat tego np. ile pozycji z sklepie Steam dany producent posiada. Co ciekawe, liczba podaje również te tytuły, które są ukryte przed widokiem graczy. Jeszcze do niedawna Sony miało umieszczonych na platformie Valve 44 pozycji, a po zmianie nazwy jest to 48!

Oznacza to zatem, że Sony być może dodało kolejne gry na Steam, choć mogły być to też dodatki. Biorąc jednak pod uwagę niedawny wyciek z GeForce Now, możemy zakładać, że Sony dodało np. Sackboy: A Big Adventure, które również ma trafić na komputery.

PlayStation VR 2 i kompatybilność wsteczna

Oculus Quest 2 stał się Meta Quest 2 i na tę platformę zmierza Grand Theft Auto San Andreas. Sony ma zatem sporą konkurencję ze strony twórców Facebooka i musi się odpowiednio przygotować do premiery PlayStation VR 2.

Czytaj też: Branża growa w rozkwicie. PS5 sprzedaje się jak szalone, a Resident Evil bije rekordy

Ostatnie wieści od informatorów donoszą, że Sony nie zamierza odcinać się od gier wydanych dotychczas na PlayStation VR. Nowy headset VR powinien oferować kompatybilność wsteczną, więc bez problemu włączymy setki gier dostępnych już na PSVR.