Reklama
aplikuj.pl

Łatki i DLC Cyberpunk 2077 opóźnione

cyberpunk 2077

CD Projekt RED przedstawił nową roadmapę prezentującą plany deweloperów wobec Cyberpunk 2077. Co ciekawe, autorzy gry sami odpowiadają na pytanie dotyczące tego, czy zmuszają pracowników do crunchu?

Cyberpunk 2077 w naprawie

CD Projekt RED nie dostarczy w tym roku kolejnych aktualizacji gry czy darmowych dodatków do Cyberpunk 2077. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o tym, że nextgenowa wersja gry przeznaczona na PlayStation 5 i Xbox Series nie trafi w tym roku do graczy, ale wciąż była nadzieja na inne rzeczy związane z Cyberpunk 2077. Niestety, nowa roadmapa pokazuje, że sytuacja się zmieniła.

Według zaktualizowanych planów rozwoju gry – wszystko co jest przyszykowywane do Cyberpunk 2077, dostępne będzie dopiero od 2022 roku. Cyberpunk 2077 na PlayStation 5 i Xbox Series dostępny będzie od pierwszego kwartału 2022.

Czytaj też: Zmiany w Diablo Immortal oraz… wymagania sprzętowe smartfonów?

Zaktualizowana informacja dla graczy pojawiła się w ten sam dzień, gdy na serwerach Steam dostępna stała się dla deweloperów olbrzymia aktualizacja, wprowadzająca zapewne sporo nowości czy zmian. Czyżby zaczynały się rozbudowane testy?

CD Projekt RED odpowiada na pytania

Deweloperzy gry postanowili również odpowiedzieć na najczęściej zadawane im pytania dotyczące pracy nad grą. Jedno z zapytań głosi „Zapowiedzieliście darmowe DLC do gry na “początek 2021 roku”. Czy ta data ulegnie zmianie, ze względu na poprawki?” Odpowiedź to: Podobnie jak w przypadku Wiedźmina 3 wciąż planujemy wypuszczenie darmowej zawartości do gry. Jednakże, postanowiliśmy skupić się najpierw na najważniejszych poprawkach i aktualizacjach. Do tej pory opublikowaliśmy jedną paczkę darmowych DLC razem z aktualizacją 1.3, i w przyszłości planujemy wydać kolejne — więcej informacji na ten temat pojawi się w nadchodzących miesiącach.

Czytaj też: PlayStation PC to nie żart, a VR to przyszłość Sony

Choć CD Projekt RED na swojej roadmapie zaznacza, że premiera gry na PS5 i XS odbędzie się w pierwszym kwartale 2022, to jednak odpowiedź na kolejne pytanie dotyczące tej sprawy, może budzić małą wątpliwość. Brzmi ona bowiem „ Planujemy wydanie darmowej aktualizacji next-genowej dla Cyberpunka 2077 w 2022 roku. Celujemy w pierwszy kwartał 2022 roku i ujawnimy więcej informacji, jak tylko będziemy na to gotowi.”

Ostatnie pytanie zaskakuje jednak najbardziej. „Czy zmuszacie pracowników do pracy po godzinach aby przygotować łatki?” Jaka jest odpowiedź? „Zespół pracuje nad poprawkami do gry bez potrzeby jakichkolwiek obowiązkowych nadgodzin. Unikanie crunchu w naszych przyszłych projektach to jeden z naszych najwyższych priorytetów.”