Reklama
aplikuj.pl

Volvo zwiększy zasięg swoich BEV tak, jak na XXI wiek przystało

Elektryczny SUV C40 Recharge Volvo, C40 Recharge, C40 Recharge Volvo

Możecie nie lubić Tesli, ale patrząc po tym, jak bardzo rozpowszechniła aktualizacje OTA i zwiększyła ich popularność od 2012 roku, nie możecie jej nie docenić. Dostaliśmy na to kolejny przykład, jako że tym razem to Volvo zwiększy zasięg swoich BEV poprzez aktualizacje Over-The-Air.

Bezprzewodowe aktualizacje – oto jak Volvo zwiększy zasięg swoich BEV

Bezprzewodowe aktualizacje samochodów, odbywające się „w tle” i niewymagające od właścicieli podróży do salonów, stają się coraz popularniejsze. Firma Volvo będąca pod wieloma względami pionierem na rynku motoryzacyjnym, nie przespała aż tak bardzo tej „aktualizacyjnej rewolucji”, zapewniając swoim nowym modelom stosowne podsystemy do ich przeprowadzania.

Czytaj też: Hyundai pokazał swoje inteligentne koła e-Control z silnikiem

Elektryczny SUV C40 Recharge Volvo, C40 Recharge, C40 Recharge Volvo

Jednak nadal firma nie przeprowadziła ani jednej z nich, ale to zmieni się w tym tygodniu. Volvo zwiększy zasięg swoich BEV stosowną paczką aktualizacji, która będzie trafiać do kwalifikujących się samochodów za pośrednictwem medium bezprzewodowego. Wybrani właściciele modeli Volvo w całym kraju będą otrzymywać powiadomienia na ekranach systemu informacyjno-rozrywkowego co do tego, że aktualizacja jest gotowa do pobrania.

Czytaj też: Ford Ranger nowej generacji na zwiastunie. Znamy datę premiery globalnej wersji

Pierwsza bezprzewodowa aktualizacja Volvo oznaczona wersją 1.7 jest przeznaczona specjalnie dla właścicieli całkowicie elektrycznego XC40 Recharge, a także modeli XC60, XC60 Recharge i XC60 Polestar Engineered na 2022 rok modelowy, które są wyposażone w technologię Google. Niestety nie wiemy, jak te zmiany wpłyną na zasięg, ale pewne jest, że aktualizacja zawiera również nowe oprogramowanie informacyjno-rozrywkowe, poprawi szereg błędów w oprogramowaniu i wprowadzi wsparcie radia Sirus XM.