Reklama
aplikuj.pl

Portal w Battlefield 2042 wygląda jak główna część zabawy

battlefield 2042

Czyżby to Portal miał uratować Battlefield 2042? Tryb gry, który łączy kilka gier z serii wygląda na tyle zabawnie, że mam ochotę dać grze szanse na nowo.

Battlefield 2042 mnie zawiódł

Beta Battlefield 2042 zniechęciła mnie do produkcji. Tytuł nie wyglądał, jak coś czego się spodziewałem, a zabawa dość szybko stała się nudna. Pusta mapa zaprezentowana w wersji testowej nie robiła wrażenia, a na jeszcze moje nieszczęście – ze słynną rakietą nic się ani razu nie stało, a do tego nie trafiłem ani razu na załamanie pogody.

Czytaj też: GTA San Andreas VR – co wiemy o tej wersji gry?

Do tego wszystkiego dorzucić informacje o tym, że zaprezentowana w becie wersja gry jest stara, twórcy boją się o premierę, a nawet w zwiastunach gra się tnie i… nie do końca mnie ten tytuł zachęcał, aby sprawdzić 10 godzin w ramach EA Play.

Portal uratuje Battlefield 2042?

Teraz jednak DICE i Electronic Arts wyciągnęli ciężkie działa. W końcu zaprezentowano rozgrywkę z trybu Portal, który pozwoli graczom tworzyć nieoczekiwane bitwy.

Battlefield Portal pozwoli graczom ponownie zagrać w ulepszone klasyki – Battlefield 1942, Battlefield: Bad Company 2 i Battlefield 3 – lub wyruszyć na ponadczasowe mapy wraz z nowoczesnym arsenałem i zawartością Battlefield 2042.

Czytaj też: Rozwój Call of Duty Vanguard. Co twórcy szykują w pierwszym miesiącu?

Przypomnijmy, że Battlefield 2042 składa się z trzech trybów gry online. W All-Out Warfare znajdziecie nową generację ulubionych trybów: Podboju i Przełamania. To jednak dzięki Battlefield Portal gracze mogą odkrywać bitwy z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, a także tworzyć i zmieniać zasady wojny. Z kolei Battlefield Hazard Zone zapewnia intensywną, drużynową rozgrywkę w trybie przetrwania.

Tryb Portal wydaje się być jednak najatrakcyjniejszy ze względu na to, że zapewne grający będą mogli toczyć nietypowe bitwy, w których gracze z defibrylatorami zmierzą się z tymi z nożami. Możliwości miksowania różnych gier Battlefield zdaje się być sporo i kto wie – może Battlefield rozpocznie modę na nowy tryb gry, tak jak kiedyś pokochaliśmy Battle Royale?