Reklama
aplikuj.pl

Wydajność Elden Ring na poszczególnych konsolach i PC

elden ring

Bandai Namco zaprezentowało działanie Elden Ring na poszczególnych platformach. Jak produkcja będzie się sprawdzała na danych urządzeniach i czy przeniesiemy zapisy pomiędzy konsolami?

Elden Ring bez tajemnic

Bandai Namco i From Software w końcu przestało ukrywać wieści na temat Elden Ring. Gra zadebiutuje 25 lutego 2022, a gracze mogą już teraz przyjrzeć się, jak wyglądać będzie zabawa w tej produkcji.

Czytaj też: eFootball 2022 opóźniony. Rusza zwrot pieniędzy

Poznaliśmy zatem gameplay, wiemy kiedy gra zadebiutuje oraz jakie zestawy kolekcjonerskie są przygotowywane. Co jednak z samym działaniem produkcji?

Wydajność Elden Ring

Jak Elden Ring będzie działać na poszczególnych urządzeniach? Bandai Namco wyjaśniło wiele kwestii z tym związanych. Zacznijmy od komputerów PC. Tutaj możemy liczyć na rozdzielczość do 3840x2160p, czyli 4K. Płynność będzie mogła wynieść 60 klatek na sekundę (choć trochę dziwi, że na PC tylko tyle). Tytuł na komputerach będzie wspierał HDR, a po wydaniu patcha – raytracing.

Czytaj też: God of War na PC z DLSS i FSR, ale komu to potrzebne?

W przypadku PlayStation, wydajność gry na poszczególnych konsolach prezentuje się następująco.

 PS4 PS4 Pro PS5 
Maksymalna rozdzielczość1920x1080p3200x1800p3840x2160p
PłynnośćDo 30 FPS Do 30 FPS Do 60 FPS
HDRWspieranyWspierany Wspierany
Raytracing (po patchu)BrakBrakWspierany

Deweloperzy informują, że grę z PS4 ulepszymy do wersji PS5 wraz z zapisami. Jeśli jednak będziemy chcieli grać znów na PS4 (bo tę konsolę zabieramy w podróże czy pożyczyliśmy PS5 od kogoś) to już nie przetransferujemy zapisu do wersji PS4.

Xbox! Jak w przypadku tych konsol radzi sobie Elden Ring? Oto, co podaje deweloper.

 X1 (X1S) X1X XSS XSX 
Maksymalna rozdzielczość1600x900p 3840x2160p2560x1440p3840x2160p
Płynność Do 30 FPS  Do 30 FPS  Do 60 FPS Do 60 FPS
HDRNiedostępny na X1. Działa na X1S Wspierany  Wspierany   Wspierany  
Raytracing (po patchu) Brak Brak Brak Wspierany  

W przypadku Elden Ring na konsole Xbox możemy liczyć na bezproblemową rozgrywkę na swoim koncie, na dowolnej konsoli. Możemy przenosić nasz zapis z Xbox Series X na Xbox One, a potem wrzucić go do Xbox Series S i będzie działał!

Tryby działania Elden Ring

Elden Ring na konsolach aktualnej generacji zaoferuje dwie opcje wydajnościowe. Pierwsza z nich, będzie stawiała na płynność, więc w tym przypadku gracz będzie miał niższą rozdzielczość, ale 60 klatek na sekundę.

Drugi tryb postawi na rozdzielczość gry. Zobaczymy tutaj więcej pikseli, ale za to klatki na sekundę dobiją wynikiem tylko do 30. Co ciekawe, dodatkowo musimy mieć na uwadze to, że w zależności od konsoli może różnić się wygląd trawy czy innych obiektów składających się na podłoże.