Reklama
aplikuj.pl

Za Skyrim Anniversary Edition zapłacimy sporo. I to nawet posiadając Special Edition

skyrim

11 listopada zadebiutuje Skyrim Anniversary Edition. Tak, to kolejna edycja znanego tytułu, tym razem przygotowana z okazji 10-lecia gry i zawierająca wiele dodatków (głównie przygotowanych przez fanów). Ile trzeba zapłacić tym razem?

Bethesda świętuje 10-lecie Skyrima wydając Anniversary Edition

Już niedługo dziesiąte urodziny obchodzić będzie Skyrim, jedna z gier, które już z pewnością można uznać za kultowe. Fenomenem jest, że tytuł sprzed tylu lat nie tylko nadal ma się świetnie, ale ludzie kochają go na tyle, by kupować coraz to kolejne edycje. Po Special Edition z 2016 roku przyszedł czas na wydanie rocznicowe, które przyniesie ogrom dodatków, w tym oczywiście wszystko, co zawierało się w Special Edition. Do tego dojdzie przeszło 500 fanowskich modyfikacji, takich jak nowe zadania, bronie, zaklęcia, zbroje, mechanika łowienia ryb i wiele innych. Pojawi się również wyczekiwany tryb przetrwania i zadania fabularne z cyklu Saints and Seducers. Nowości jest więc sporo, a posiadacze konsol obecnej generacji mogą jeszcze liczyć na wizualne usprawnienia.

Czytaj też: eFootball 2022 opóźniony. Rusza zwrot pieniędzy

skyrim anniversary edition

Jednak albo ja coś źle zrozumiałam podczas pierwszego ogłoszenia Skyrim Anniversary Edition, albo najzwyczajniej w świecie Bethesda wprowadziła graczy w błąd. Byłam bowiem przekonana, że posiadacze Special Edition dostaną darmową aktualizację do nowej edycji (ech, naiwność). Tymczasem tak wcale nie będzie. Owszem, za darmo pojawi się kilka dodatków, w postaci chociażby mechaniki łowienia ryb, ale za całość i tak trzeba zapłacić.

Ile kosztuje Skyrim Anniversary Edition?

Czytaj też: Wydajność Elden Ring na poszczególnych konsolach i PC

Spodziewaliście się, że będzie tanio? Cóż, nie będzie. Za cyfrowe wydanie zapłacimy bowiem 54,99 euro, czyli w przeliczeniu jakieś 260 zł. Jest to naprawdę spora kwota, zwłaszcza gdy pod uwagę weźmiemy fakt, że większość tych nowości przygotowali za darmo fani gry. Jeśli zaś chcecie zaktualizować Special Edition zapłacicie mniej, bo 19,99 euro (ok. 90 zł). W sprzedaży mają pojawić się również wersje pudełkowe dla PS4 i Xbox One z darmowymi aktualizacjami pod konsole najnowszej generacji.