Reklama
aplikuj.pl

Ubisoft traci pracowników, więc szykowane są podwyżki

ubisoft

Ubisoft Kanada ma problem z pracownikami. Okazuje się, że tamtejszy oddział nie jest w stanie utrzymać swoich talentów, dlatego firma szykuje spore podwyżki.

Zdobyć doświadczenie i założyć własną firmę

Od wielu lat branża growa działa na podobnym schemacie. Wielu deweloperów, którzy stworzą megahit (lub nawet kilka) zaczyna myśleć o założeniu własnego studia, wraz z innymi doświadczonymi deweloperami. Przypomnijcie sobie, jak często widzieliście w zwiastunach gier niezależnych informacje w stylu „Od twórców Wiedźmin 3: Dziki Gon” i tym podobne.

Czytaj też: God of War na PC z DLSS i FSR, ale komu to potrzebne?

Czasem jednak doświadczone osoby po prostu przechodzą do innych firm, ponieważ nie są w stanie zarabiać więcej w aktualnej firmie, a przejście do innej, to często gwarancja lepszej płacy. Jak wygląda sytuacja w Polsce? Dalej brakuje u nas deweloperów gier wideo na przeróżnych stanowiskach, co wymusza otwieranie oddziałów w całym kraju, a nawet szukanie talentów za granicą. Tymczasem w Kanadzie…

Ubisoft Kanada daje podwyżki

Tymczasem w kanadyjskim oddziale Ubisoftu szykują się podwyżki, ponieważ tamtejszy oddział ma problem z utrzymaniem u siebie doświadczonych deweloperów. Okazuje się, że firma od kilku lat boryka się z tym problemem i coraz więcej osób decyduje się opuścić francuskiego dewelopera.

W związku z tym, Ubisoft szykuje podwyżki, które zostaną przekazane każdemu pracownikowi, choć najwięcej zyskają seniorzy. Firma ma szykować podwyżki dla niedoświadczonych pracowników na poziomie 5-7 procent, podczas gdy eksperci otrzymają do 20 procent więcej.

Czytaj też: Wydajność Elden Ring na poszczególnych konsolach i PC

Choć Ubisoft Kanada będzie w stanie funkcjonować bez najbardziej doświadczonych pracowników, to jednak niewątpliwie ich brak negatywnie wpłynie na czas pracy oraz w jakiś sposób odbije się na jakości poszczególnych produkcji.

Według informacji serwisu Kotaku, w kanadyjskim oddziale wciąż znajduje się kilku doświadczonych deweloperów, których firma chce zatrzymać. Przed odejściem ich i innych osób ma zniechęcać ich oprócz podwyżki, lepiej płatny urlop wychowawczy oraz więcej dni płatnych urlopów. Pierwsze podwyżki powinni pojawić się jeszcze w tym miesiącu.