Reklama
aplikuj.pl

EA przywraca dawny hit do życia. Burnout, Ultima – co może powrócić?

burnout

Któraś z popularnych w przeszłości serii gier wideo może powrócić. Co może planować Electronic Arts i jaki tytuł najbardziej chcielibyście zobaczyć w nowej wersji?

Tajemnicze testy EA

Electronic Arts oferuje graczom możliwość wyrażenia chęci udziału w testach ich produkcji. Zwykle są to dość rzadkie wydarzenia, podczas których gracze otrzymują dostęp do tytułów, o których nie mogą nic powiedzieć. Według przecieków – miały się już odbywać tego typu testy nowego Need for Speeda, ale to jedyna informacja, która wypłynęła.

Testy EA powracają i Elektronicy do wybranych osób znów wysłali zaproszenia na zabawę w niegotowych grach.

Kolejne testy od Electronic Arts mają odbyć się od 19 listopada do 5 grudnia i będą one stacjonarne oraz zdalne. Gracze będą mogli grać z domu lub udać się do pobliskiego oddziału w Wielkiej Brytanii lub Szwecji. Testy prowadzone będą na Xbox Series S, Xbox Series X oraz PlayStation 5. Jako nagroda przygotowane będą trzy kody na dowolne gry z katalogu Electronic Arts.

Czytaj też: Ubisoft traci pracowników, więc szykowane są podwyżki

W tym przypadku Szwecja mogła być dużą wskazówką co do tego, co będzie testowane, ponieważ od razu przychodzi na myśl szwedzkie DICE, czyli autorzy Battlefield 2042. Testy zaczynają się jednak w… dzień premiery BF2042! Wygląda więc na to, że chodzi o coś innego.

Powrót. Tylko czego?

Co ciekawe, nowe przecieki z EA przedstawił znany informator gier Call of Duty oraz Battlefield.

https://twitter.com/_Tom_Henderson_/status/1457853679340503045?s=20

Jego zdaniem, Electronic Arts zamierza przywrócić pewną cenioną markę do życia, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadała.

Czytaj też: Grafika z Mass Effect 5 rozbudza wyobraźnię, a gracze dokończyli prace twórców

Teraz pojawia się pytanie – co to może być? Idąc tropem Szwecji i DICE – powrót Mirror’s Edge? Dwie gry ciężko nazwać serią, a do tego nie jest to jakoś bardzo kochana marka. Co innego zostaje? Skoro informator ma kontakty z w DICE to można założyć, że to jakaś firma współpracująca z tą ekipą. DICE otrzymywało pomoc ludzi, którzy w przeszłości tworzyli Burnouta, więc… powrót legendarnych wyścigów?

Jakie jeszcze marki mogłoby przywrócić Electronic Arts? Nie można wykluczyć powrotu nawet takiego klasyka jak Ultima, choć trochę w to powątpiewam. Na liście do powrotu mogłoby być też SimCity lub… Command & Conquer. Niedawny remaster został doceniony, a sukces Age of Empires IV być może zachęcił EA do powrotu do strategii?