Reklama
aplikuj.pl

Premiera The Elder Scrolls 6 i Fallout 5… poczekamy wiele lat

the elder scrolls 6

Pojawiły się nowe informacje na temat The Elder Scrolls 6 i Fallout 5. Jeśli ktoś liczy na to, że zaraz zagra w nowego fantasty-RPG to niech lepiej czeka na Avowed od Obsidianu. Premiera TES6 to piesń przyszłości.

Bethesda o nowych grach

W tej chwili Bethesda po wielu latach produkcji, w końcu kończy prace nad Starfieldem. Tytuł wydaje się być niezwykle ambitną produkcją umiejscowioną w kosmosie, a deweloperzy są pewni tego, co udało im się stworzyć i premiera raczej odbędzie się w 2022 roku.

Czytaj też: EA przywraca dawny hit do życia. Burnout, Ultima – co może powrócić?

Dla osób, które zapisały się do newslettera Bethesdy przygotowywane są krótkie zajawki gry, z których jawi się obraz ogromnego świata z rozbudowaną historią. Przecieki mówią za to o tym, że każda planeta ma mieć rozmiar mapy Skyrima, więc szykuje się coś, co będziemy raczej grali przez lata.

Co po Starfield?

Nie jest oczywiście tak, że Bethesda nie planuje powrotu do swoich pozostałych marek. Co więcej! Są już wstępne plany! Jak bardzo wstępne? Zdradza to niedawny wywiad z Toddem Howardem, który przedstawił, jak pracuje Bethesda i cóż… do czasu premiery The Elder Scrolls 6 czy Fallout 5 życie wielu z nas będzie wyglądało już zupełnie inaczej.

W rozmowie z dziennikarzem serwisu IGN, Todd Howard nie zareagował na słowa prowadzącego program, że pomiędzy Skyrimiem a nowym Elder Scrolls minie 15 lat. Aktualnie minęło 10 lat, więc wygląda na to, że jeszcze sobie poczekamy. Deweloper mógł oczywiście nie zwrócić na tę wypowiedź uwagi, ale dalsze słowa tylko potwierdzają premierę Elder Scrolls 6 w 2026 roku.

Czytaj też: GTA 4 Remastered pojawi się szybciej niż myślimy?

Howard przedstawił bowiem proces tworzenia gry w Bethesdzie. Studio najpierw przez dwa lata przygotowuje się do tworzenia produkcji, ustalając wszelkie podstawy, a następnie przez dwa lata produkuje już to, co potem gramy przez lata. Skoro premiera Starfield to 2022 rok – The Elder Scrolls 6 rzeczywiście zadebiutuje w 2026 roku. Sama gra podobno dalej nie weszła jeszcze w żaden szczególny etap tworzenia tworzenia.

Co z Fallout 5? Tutaj poczekamy sobie jeszcze dłużej. Todd Howard potwierdził, że „teraz Starfield, a potem Elder Scrolls”. Fallout 5 pojawi się zatem pewnie dopiero po premierze The Elder Scrolls 6. Jak w tej chwili wygląda postęp w tworzeniu gry? Tytuł „istnieje” na kartce papieru. Ogólny zarys produkcji mieści się na jednej stronie i… to wszystko, co ma Bethesda.